Ana SayfaHaberlerZor Durumdaki Kripto Para Şirketi, 'Yüz Milyonlarca Dolarlık' Borcunu Ödediğini Duyurdu!

Zor Durumdaki Kripto Para Şirketi, ‘Yüz Milyonlarca Dolarlık’ Borcunu Ödediğini Duyurdu!

Takip et

Kripto alanında bir piyasa yapıcı olan Wintermute, kredi aldığı muhataplarına yüz milyonlarca dolar geri ödeme yaptı. Bu durum kaldıraçların kripto para piyasasından çekilmeye başladığının işareti olabilir.

Kripto Para Şirketi Wintermute, Son Birkaç Haftada Yüz Milyonlarca Dolarlık Ödeme Yaptığını Duyurdu

Firmanın işletme müdürü Marina Gurevich, Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda, şirketin “son birkaç hafta içinde çeşitli borç verenlere yüz milyonlarca dolarlık ödeme yaptığını” söyledi.

Söz konusu röportaj, müşterilerin alım satım, yatırma ve çekim işlemlerini durdurmasının ardından kısa bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital şirketine atıfta bulundu. Gurevich, Voyager’ın Wintermute’a verdiği kredilerin çoğunu geri aldığını da sözlerine ekledi. WSJ’a göre Voyager, Wintermute’a %4 ila %13.5 oranında 27.3 milyon dolar borç vermişti.

İlgili Haber
Altcoin Hırsızı, Vitalik Buterin'in Çağrısıyla Çaldığı Miktarı İade Etme Kararı Aldı!

Voyager mevduatlara yüksek getiri sağlamasıyla biliniyordu. Şirket, arka planda bu mevduatları Wintermute ve Jump Trading gibi piyasa yapıcılar da dahil olmak üzere büyük ticaret firmalarına ödünç veriyordu. Hedge fonu Three Arrows Capital’in çöküşünden bu yana, kredi verenler daha ihtiyatlı hale geldi, borçlanma maliyetini artırdı ve kredilerini geri çağırdı.

Wintermute CEO’su Evgency Gaevoy, The Scoop’un yakın tarihli bir bölümünde bu gelişme hakkında yorumda bulunmuştu.

Gaevoy, “Herkes bu adamların yıllar içinde milyarlar kazandığını varsayıyordu… ama şimdi hepimizin korkunç bir şekilde yanıldığı anlaşılıyor” dedi.

CEO ayrıca sözlerine şunları ekledi:

“Tüm kripto para borç verenler Wintermute’a verdikleri bütün açık kredileri geri çağırdılar. Bilançomuz fiilen yarıdan fazla küçüldü.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Müşterilerinden çalarak öderler luna gibi borçlarını

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları