Kripto HaberleriHaberlerZor Günler Yaşayan Kripto Para Şirketi Celsius'tan İyi Sayılabilecek Bir Haber Geldi!

Zor Günler Yaşayan Kripto Para Şirketi Celsius’tan İyi Sayılabilecek Bir Haber Geldi!

Takip et

Zor durumdaki kripto para şirketi Celsius, merkeziyetsiz lending protokolü olan Maker’a son 24 saatte üç işlem halinde 120 milyon dolarlık borcunu geri ödedi.

Şu anda ciddi bir likidite kriziyle karşı karşıya olan merkezi bir lending firması olan Celsius, daha önce teminat olarak wrapped Bitcoin (WBTC) kullanarak Maker’dan yüz milyonlarca dolar borç almıştı.

Celsius, Maker borcunu ödeyerek kredi pozisyonunu potansiyel tasfiyeye karşı riskten arındırdı. Merkezi olmayan finansta, tüccarlar kredilerini zamanında geri ödeyemediklerinde tasfiyeler gerçekleşir ve protokoller teminatlı varlıklarını otomatik olarak satar.

İlgili Haber
Zor Durumdaki Bitcoin Şirketi Celsius'tan Yeni Bir Hamle Geldi!

Celsius’un Maker Üzerindeki Tasfiye Fiyatı 5.000 Dolara Kadar Geriledi

Son zamanlarda Bitcoin fiyatı düştüğü için Celsius yüksek bir tasfiye riskiyle karşı karşıya kalmıştı. DeFiExplore’un verilerine göre, geri ödeme, WBTC teminatındaki tasfiye fiyatının 5.000 doların altına düşmesine yardımcı oldu.

On-chain verileri, Celsius’un yükümlülüklerinin karmaşık olduğunu ve birden fazla borç verme protokolünde teminatlı kredileri sürdürdüğünü gösteriyor. Firmanın halen Maker’a 82 milyon dolar, Compound’a 100 milyon dolar ve Aave’ye 175 milyon dolar borcu bulunuyor.

Kripto para dünyasında son yaşanan düşüş ile birlikte çok sayıda kripto bağlantılı şirkette büyük sorunlar meydana gelmişti.

Bunların başında ise bilindiği üzere Three Arrows Capital (3AC) geliyor. Ancak tüm sorunların kaynağı olarak ise Mayıs ayı başında beklenmedik bir şekilde çöken Terra ekosistemi olduğu düşünülüyor.

40 milyar dolarlık bir ekosistem olan Terra’nın çöküşüyle beraber zaten düşüş eğilimindeki Bitcoin’i iyice geriye çekmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları