BitcoinHaberler

1.4 Milyar Dolar Değerindeki Bitcoin’i (BTC) 5 Dolara Sattı!

Bitcoin'de kaderi gülmeyenlerden Martti Malmi'nin twitlerini aktardık.

Bitcoin rekorlarını tazelerken nostaljik Bitcoin anılarında bugün Martti Malmi’yi konuşacağız. Bitcoin’in ilk madencilerinden olan Malmi, çok inandığı Bitcoin’de yüzü gülmeyen kesimin önde gelenlerinden. İlk Bitcoin’i 2009 yılının Nisan ayında çıkaran Malmi, o dönemlerle ilgili bir dizi twit attı.

E-posta yedekleri arasında ilk Bitcoin’den USD çevirme işlemini bulan Malmi, 2009 yılında 5050 BTC’yi 5.02$’a sattığını söyledi. Genç olması ve hayat tecrübesi olmaması nedeniyle Bitcoin’den para kazanmayı hiç düşünmediğini ifade eden genç madenci, 2011 yılında BTC kuru 15-30 dolara kadar yükselince, stüdyo daire alabilmek için 10.000 BTC’sini sattı.  22 yaşında ve parası olmayan bir genç için stüdyo daire almanın büyük bir olay olduğunu aktaran Malmi, şimdi geçmişe bakınca biraz pahalı bir daire oldu diyor ancak bundan pişman değil.

2011 yılında büyük bir işletmeye Bitcoin’i kabul ettirebilmek için, fazladan 1000 BTC verdiğini ifade eden Malmi, 2012’de çoğu BTC’sini 5$ gibi bir rakama sattığını açıkladı.

“Bugüne kadar dizüstü bilgisayarımdan çıkardığım 55.000 BTC’yi çok erken dönemde satmasaydım şimdi milyarder olacaktım” diyen Malmi, bu olaydan çıkardığı dersleri de takipçileri ile paylaştı. 55.000 BTC bugün yaklaşık 1.4 milyar dolar değerinde.

“Para önemlidir, fazla azdan iyidir. Mükemmel bir yaşam için zengin olmanıza gerek yok. Sonsuza kadar yaşamayacaksınız kendinizden daha büyük bir şeyin peşinden koşmanız hayatınıza anlam katar.”

Twitlerden sonra çok olumlu geri dönüşler aldığını aktaran Malmi, “1 milyar dolarım olmasa da, 19 bin beğenim var” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

Bende aldım 2500 adet ama nereden aldım hatirlayamiyorum masaüstü bilgisayarın hala duruyor ama 23.5 TL verip aldığım web sitesini hatirlamiyorum


Başa dön tuşu