BitcoinHaberler

1.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Alımı Gerçekleşti! Hangi Haber Fiyatlanıyor?

Bitcoin 5 dakikada 3000$ yükseldi!

Sabah saatlerinde Bitcoin’deki fiyat artışının ETF beklentileriyle ilişkili olabileceğini ve kurumsal alıcılardan gelebileceğini belirttiğimiz bir haber paylaşmıştık.

İlgili Haber
CryptoQuant: "Kurumlar ETF Onayı Öncesi Bitcoin Topluyor!"

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Bitcoin’de kısa sürede gerçekleşen %5’lik artışın kaynağının büyük bir balina alımından kaynaklandığını söyledi.

Buna ilişkin grafikte paylaşan Ju, “market emirler üzerinden 1.6 milyar dolarlık bir alım gerçekleşti. Bu biri yada birileri tarafından yapılmış olabilir. Bu 1.6 milyar dolarlık alım sırasında sadece 17 milyon dolar likit oldu. Bu nedenle short sıkıştırmadan daha çok balina alımı gibi görünüyor.” dedi.

Bitcoin’de kısa sürede gelen yükseliş emirlerin market emir olduğunu ve satışların hepsini süpürdüğünü doğruluyor.

Zira dakikalık grafiğe baktığımızda Bitcoin’deki sert yükselişin toplam 5 dakika sürdüğünü görüyoruz.

ETF’ye ilişkin beklentilerin yanı sıra uzmanlar arka planda kurumsal yatırımcılara ilişkin büyük bir haber olabileceğini ve alımların bu nedenle sertleşmiş olabileceğini değerlendiriyor.

Şu sıralar ABD endeksleri negatif bir açılışla %1’e yakın kayıplarla işlem görüyor. Bitcoin piyasalardan pozitif ayrışmaya devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu