Kripto HaberleriAnaliz1 Dolar Üzerine Çıkan Ripple’da (XRP) Bir Sonraki Hedef Neresi?

1 Dolar Üzerine Çıkan Ripple’da (XRP) Bir Sonraki Hedef Neresi?

Takip et

Kripto para dünyasına yaşadığı düşüşler ve üzerine açılan davalarla damga vuran Ripple (XRP), dava sürecindeki ilk zaferini almasıyla ve borsaların yeniden listeleme (relist) haberleriyle 1 doları aştı.

Günlük grafikte bir önceki XRP analizimizde belirttiğimiz 1 dolar hedefine kısa sürede ulaşan ve bu direnç seviyesinden satış baskısı yiyen XRP, 0.856 dolara gerileyerek yatırımcılarına alım fırsatı verdi. Sonrasında %25 yükseliş yaşayarak 4 saatlikte simetrik üçgen formasyonu oluşturan XRP, 46.4 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak 4. sıraya yerleşti.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Sonunda Bekleneni Yaparak Yükselişe Geçti! – İşte Önemli Seviyeler Ve 1 Dolar İçin Gerekenler!

Dava sürecindeki olumlu gelişmelerin ardından gelen relistlerden sonuncusu CoinGate borsasından geldi. XRP fiyatın 4 saatlik grafik üzerinde oluşan simetrik üçgenin bu haberle birlikte yukarı yönlü kırılma ihtimali arttı. Bahsedilen bu formasyonun sonuna yaklaştığı görülen XRP, yayın saati itibariyle 1.023 dolar üzerinden işlem görüyor.

İlgili Haber
Bir Şirket Daha Ripple'ı (XRP) Yeniden Listeliyor! "Davadaki Gelişmeler Olumlu"

Sonraki Hedef 1.5 Dolar!

Günlük grafikte yaşadığı yükselişin ardından bir fiyat arayışına giren XRP’de 4 saatlik grafik, yükselişin boyutunun daha da artacağına işaret ediyor.

4 – 6 Nisan arasındaki yükseliş mumlarıyla grafikteki önemli direnç alanı olan 0.9 – 0.918 dolar seviyesinin üzerine çıkan XRP, bu direnç alanını artık güçlü bir desteğe çevirmişe benziyor.

Nitekim 1.119 dolarlık zirvenin ardından oluşturduğu simetrik üçgen formasyonunun boğa filamasına benzetildiği XRP, teknik anlamda 1.5 doları hedefliyor.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın şu anda bulunduğu 0.996 dolarlık desteğin üstündeki mum kapanışlarına devam etmesi hâlinde üçgeni yukarı kırması ve yükselişe geçmesi bekleniyor. Bu seviyelerden alım yapan yatırımcılar üçgenin altında bahsedilen 0.9 – 0.918 dolar aralığı altındaki mum kapanışlarında stop olmayı tercih edebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları