AnalizXRP

Ripple (XRP) Sonunda Bekleneni Yaparak Yükselişe Geçti! – İşte Önemli Seviyeler Ve 1 Dolar İçin Gerekenler!

Ripple’da (XRP) uzun zamandır beklenen 1 dolar hedefi geliyor mu?

2017 yılında görülen boğa sezonuyla birlikte 3.317 dolarlık zirve seviyeyi gören ve ardından %96.5 değer kaybıyla 0.114 doları gören Ripple (XRP), uzun bir aradan sonra yeniden hareketli günler yaşıyor.

En son Ripple (XRP) analizimizde günlük grafikteki düşen trendi kıran XRP, ilk etapta 0.60 dolarlık dirençten dönse de sonrasında bu direnci aşarak %20 yükseliş yaşadı. Coinmarketcap verilerine göre yaklaşık 33 milyar dolarlık piyasa değeriyle 7. sırada bulunan XRP, yayın saati itibariyle 0.697 dolar üzerinden alıcı buluyor.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Gücünü Yeniden Kazanıyor – İşte Önemli Seviyeler!

1 Dolar Yeniden Gündemde

XRP bu yükselişiyle diğer birçok altcoin gibi rekor seviyeleri görmemiş olsa da yatırımcılarının uzun bir süredir beklediği 1 dolar hedefini gündeme getirdi.

Daha önce düşüşleriyle yatırımcılarının canını fazlasıyla yakan XRP, son 24 saatteki yükselişiyle yeniden eski ve yeni yatırımcıların güvenini kazanmaya başlıyor. Canı yanan eski yatırımcılar XRP’ye karşı temkinli davransa da yeni yatırımcıların birçoğunun yükselişi gördüğü anda FOMO’ya (fırsatı kaçırma korkusu) kapılarak alım yaptıkları görülüyor.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Nitekim teknik olarak günlük grafikte XRP’nin düşen trendi kırmış olması ve haftalık grafikte de kapanış mumunun yüksek olması, fiyatta pozitif bir beklentiye işaret ediyor. Ayrıca düşen trendinin kırıldığı formasyona baktığımız zaman XRP fiyatının gerçekten de 1 doları hedeflediği görülüyor.

İlgili Haber
XRP'den Umut Veren Sinyal: 35 Ay Sonra Bir İlk Görüldü

Son olarak XRP’nin yakın zamanda gördüğü en yüksek seviye olan 0.755 dolarda bir dirençle karşılaşma ihtimali bulunuyor. Bu bağlamda fiyatta bir miktar gerileme yaşanabilir. Bu düşüşün 0.694 dolar ara desteği ve 0.646 dolar desteğine kadar olabileceği düşünülüyor. Ancak bu düşüş hızlanırsa önemli bir destek alanı olan ve altındaki kapanışlarda stop olunabilecek 0.560 – 0.577 dolar aralığı önemli bir seviye olarak karşımıza çıkıyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu