AnalizEthereum

1000$’dan Malı Boşalttılar, Madencilerde Ethereum (ETH) Kalmadı! Etkisi Ne Olacak?

Ethereum madencilerinin stokları eridi.

Ethereum son 1 yılda yatırımcısına %500’ün üzerinde getiri sağladı. Haber saati itibariyle 1220$ seviyelerinde işlem gören Ethereum, Bitcoin’in 40.000$ mücadelesini izliyor gibi görünüyor.

Bu Fiyatlar Ethereum İçin Ucuz Mu?

Bitcoin 20.000$’daki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırıp üstüne ekstra %100 getiri sağlamışken, Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesinin 200 dolar altında işlem görüyor.

Gemini’nin CEO’sı Tyler Winklevoss, Ethereum’un hala çok ucuz olduğunu düşünenlerden. Piyasaya hakim olan boğa koşusu sırasında Ethereum’un hala çok ucuz hissettirdiğini ifade eden CEO, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesinin de %10 altında işlem gördüğünü hatırlattı.

Madenci Bakiyeleri Bitti

Kripto paralarda satış baskısı oluşturan en önemli unsurlardan biriside şüphesiz madenciler. Santiment’in yayınladığı Ethereum madenci bakiyeleri grafiği, Ethereum yatırımcıları rahattı. Verinin paylaşıldığı sırada Ethereum 1153$ seviyelerinden işlem görüyordu. Santiment şunları aktardı.

“Ethereum son 35 ayın en yüksek seviyesi olan 1153$’ı gördü. Bu sırada ETH madenci bakiyelerinin tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu gördük (2015 açık ICO haftaları hariç). Bu en büyük 2. kripto para birimi için ilgi çekici bir işaret.”

Kaynak: Santiment İçerik: ETH Madenci Bakiye Grafiği

Yukarıdaki grafik madencilerin ellerindeki ETH’lerin çoğunluğunu 1000$ seviyelerinden boşalttıklarını gösteriyor. Bu durum, madencilerin satış baskısı oluşturacak malları kalmadığı gösteriyor. Madencilerin satış baskısı kuramayacakları düşünüldüğünde, Ethereum için yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi ve 2000$ yolculuğu başlayabilir.

Daha detaylı teknik analiz için haberimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) Patlamaya Hazır Mı? Önemli Seviyeler Neler?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu