EthereumHaberlerKripto Para

173 Bin Ethereum’un Çalındığı Hack Olayında Gelişme: Mağdurlara Binance Yardımı!

Binance Ronin köprüsündeki hack olayında mağdurlara yardım edecek.

Geçtiğimiz haftalarda Ronin Network’te yaşanan 615 milyon dolarlık büyük bir hack olayında saldırganların Ronin köprüsünden 173.600 Ethereum’u (ETH) ve 25,5 milyon USDC’yi çaldıkları açıklanmıştı.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!

Ronin ağı popüler kripto para Axie Infinity’in Ethereum yan zinciri olduğundan, saldırıdan sonra Axie Infinity’nin arkasındaki firma Sky Mavis, mağdurların zararlarını gidermek için 150 milyon dolarlık bir yatırım fonu topladığını açıkladı.

Binance liderliğinde gerçekleşen fonlama turuna girişim sermayesi şirketi a16z, Dialectic, Paradigm ve Animoca Brands gibi firmalar da katıldı.

Sky Mavis kendi bilanço fonlarının ve mağdurlar için gerçekleşen yatırım turundan elde edilen fonların, saldırıdan etkilenen kullanıcılara verileceğini söyledi.

Sky Mavis CEO’su Trung Nguyen, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sky Mavis, tüm kullanıcılarımızın kayıp fonlarını geri ödemeye ve gelecekteki saldırıları önlemek için sıkı iç güvenlik önlemleri uygulamaya kararlıdır.”

Binance yada Sky Mavis, toplanan 150 milyon dolarlık yardım fonunun ne kadarının Binance tarafından karşılanacağını açıklamazken Binance CEO’su Changpeng Zhao konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Sky Mavis’in kripto para endüstrisi için çok fazla değer ve büyüme getireceğine inanıyoruz.

Bu bağlamda son yaşanan hack olayını çözmek adına çok çalıştıkları için onları desteklemenin gerekli olduğuna inanıyoruz.”

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ayrıca Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ronin ağında para yatırma ve çekme işlemlerinin artık tamamen açıldığını da belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu