BitcoinHaberler

18 Yaş Altı Kişiler Bitcoin Alabilir Mi?

Bitcoin ile zengin olan kişileri gören 18 yaş altı kişiler genellikle nasıl Bitcoin alabilecek oldukları sorusu ile karşı karşıya kalırlar. Avrupa Birliği üyesi ülkeler tarafından bu konularda çok dikkatli ve hassasiyetli bir şekilde ebeveynler uyarılırken AB ülkeleri dahil olmak üzere tüm dünyada Bitcoin yatırımı yaş farketmeksizin yapılabilir.

Ancak bazı borsa siteleri -ki genellikle günümüzdeki bütün borsalar- 18 yaşını doldurmuş olma şartı aramaktadır. Türk borsaları da işlem yapmak için “18 yaşından büyük olmak” şartını aramaktadır.

Anne veya Baba Hesabı

Borsalarda 18 yaş altı kişiler Bitcoin alabilir mi? Sorusuna ise eğer ki borsa belirli bir yaş sınırı koymuş değil ise Bitcoin alabilir ve hemen yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Ama eğer ki borsa 18 yaş veya belirli bir yaş sınırı ile Bitcoin yatırımı yapılmasını kabul ediyor ise bu durumda kendi adınıza yatırım yapamazsınız. Anne ve babanıza ait olan hesaplardan yatırım yapabilirsiniz ama bu durumda da anne ve babanıza ait banka hesaplarına sahip olmanız gerekecektir. Anne veya babanızın hesabını kullanmadan önce mutlaka kendileri ile bu bilgiyi paylaşmalısınız.

Hemen kripto para yatırımı yapmaya başlamak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

İlgili Haber
Kripto Para Yatırımına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler ve Öğretici Bilgiler
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Puma

Kaybolan 1 dakikamı geri ver şimdi


Başa dön tuşu