BitcoinHaberlerKripto Para

2022’nin İlk Bitcoin Yasa Tasarısı Belli Oldu!

Senatör Lummis kripto para regülasyonları için tasarı sumacak.

Kripto endüstrisinin ABD Kongresi’ndeki en büyük destekçilerinden biri olan Wyoming Cumhuriyetçi Senatörü Cynthia Lummis, 2022 yılında Bitcoin ve kripto para birimlerine dair kapsamlı bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.

Bloomberg’in haberine göre kripto destekçisi Lummis tasarısını, dijital varlıkların nasıl vergilendirileceğinden tüketicilerin korunmasına kadar her konuyu kapsayacak şekilde sunacak.

Senatör Lummis’in bir yardımcısı Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, tasarının kabul edilmesi halinde düzenleyicilere hangi dijital varlığın hangi varlık sınıflarına ait olduğu konusunda net bir rehberlik edeceğini söyledi.

Ayrıca tasarı, tüketiciler için koruma sağlama, stablecoinlerin düzenlenmesi gibi konuları da kapsamlı bir şekilde ele alacak.

Aynı zamanda Senato Bnakacılık Komitesinin bir üyesi de olan Lummis, Bitcoin ve kripto paralara olan desteği ile biliniyor.  Bitcoin ve kripto paraları sözlü olarak desteklemekle yetinmeyen Lummis’in Bitcoin yatırımı da bulunuyor. Zira Lummis yaptığı açıklamasında Ekim ayı başlarında Bitcoin aldığını doğrulamıştı.

Senatör Kasım ayında yaptığı bir açıklamasında da Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğünü belirterek şunları söylemişti:

“Bitcoin’in tamamen merkeziyetsiz olmasından dolayı Bitcoin’in kalıcı olduğunu ancak diğer kripto paraların çoğunun olmayacağını düşünüyorum. Diğer kripto paralar bir metadan çok bir menkul kıymete benziyorlar. Bitcoin ise açıkça bir emtiadır. Bitcoin: Dijital altındır.”

Lummis’in, hızla büyüyen kripto endüstrisi için kapsamlı düzenlemeler öngördüğü bu tasarısı Senato’da zorlu bir süreçten geçecek. Zira partizan yaklaşımın yanı sıra Senatörlerin pek çoğunun bu teknolojiye uzak olması tasarının anlaşılmasını ve kripto endüstrisinin değerinin anlaşılmasını zorlaştıracak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barbaros

Haberler için çok teşekkür ederiz ancak şu yazım hatalarını düzeltiniz


Başa dön tuşu