binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoin372 Milyon Dolarlık Kripto Projesi Airdrop Dağıtmaya Karar Verdi: İşte Şartları

372 Milyon Dolarlık Kripto Projesi Airdrop Dağıtmaya Karar Verdi: İşte Şartları

Filecoin ekosisteminin en büyük kripto parası kısa bir süre sonra kendi yerel tokeninden airdrop dağıtacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Filecoin (FIL) ekosistemindeki en büyük protokol ve likit kredi platformu olan Glif, token lansmanı öncesinde puan programını başlattığını duyurdu.

Glif sistemindeki iki taraf olan Filecoin depolama sağlayıcıları (SP’ler) ve likidite sağlayıcıları (LP’ler) puan kazanmaya hak kazanıyor. Glif, puanların hem geçmiş hem de gelecekteki SP’lere ve LP’lere ödüllendirileceğini belirtti.

Bir likit kiralama protokolü olarak Glif, Filecoin (FIL) token sahiplerinin FIL’i bir likidite havuzuna yatırmasına olanak tanıyor. Karşılığında ise Glif’in yerel likit kiralama tokenı olan iFIL alıyorlar. SP’ler biriktirilen FIL’i kiralıyor ve kira ücretlerini LP’lere ve protokole geri ödüyor. FIL yatırdıktan sonra, LP’ler orantılı kira ücretleri kazanıyor.

Filfox’un verilerine göre Glif, 372 milyon doları aşan toplam kilitli değeriyle şu anda Filecoin ekosistemindeki en büyük protokol konumunda.

İlgili Haber  FTX'in Elindeki 7.5 Milyar Dolarlık Solana (SOL) Coinine Ne Olacak? Satılacak Mı? İşte Bilinenler

Glif’in puan programı, projenin birinci yıldönümünden sadece iki gün önce geldi. Protokol, geçmiş (50 milyon) ve gelecek (25 milyon) SP’ler ve LP’ler için 75 milyon puan tahsis etti ve her bir taraf toplam puandan %50 pay alacak.

Geçmiş puanların dağıtımı için başlangıç tarihi, protokolün başlatıldığı tarih olan 30 Mart 2023 olarak belirlendi Gelecekteki puanlar için başlangıç tarihi 28 Mart olacak, 26 Eylül’e kadar devam edecek ve puan dağıtımı her iki haftada bir yapılacak. Glif, puanlarını yaklaşmakta olan yerel tokenine 1:1 oranında dönüştürmeyi planlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail