Haberler

5 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çalan Hırsız Yakalandı

ABD'de yaşanan olayda 20 yaşındaki Joel Ortiz 5 milyon dolarlık kripto para çalmaktan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Joel Ortiz, henüz 20 yaşında delikanlı bir genç. 5 milyon dolarlık kripto para çalarak kripto para sektöründe belki de genç yaşında en büyük hırsızlıklardan birisine imzasını atmış olabilir. ABD’de yaşanan ve Kaliforniya Eyaleti sınırlarında görülen davada, SIM kart değişikliği yaparak sahte SIM kart çıkarıp kripto para sahiplerinin borsa hesaplarını ele geçiren ve tüm kripto para birimlerini kendi hesabına aktaran Joel Ortiz, ilk kez gözaltına alındığında suçunu itiraf etmedi. 2. kez gözaltına alındığında ise kendisinin hırsızlık yaptığına dair deliller sunulduğu ve suçu kabul ettiği açıklandı.

Joel Ortiz, yargıç tarafından 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken, gencin 5 milyon doları iade edip etmediği konusunda ise açıklama yapılmadı. Ancak Joel Ortiz isimli gencin, kripto paraları iade etmesi durumunda cezasının çok daha az olmasının beklendiği, 5 milyon dolar değerinde kripto paraları kendisinin farklı bir hesaba aktarmış olması nedeniyle ülke dışında farklı bir bankaya aktarıp aktaramayacak olduğu merak konusu oldu. Joel Ortiz, hapisten çıkana kadar 5 milyon dolar değerinde kripto paraların değeri eğer nakde çevrilmez ise ne kadar olacak olduğuna bağlı boş yere hapis yatmasına sebep olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu