BitcoinHaberler

64 Milyar Doları Yöneten WisdomTree, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvurdu!

Bitcoin ETF başvuruları artıyor.

Bitcoin’e olan ilgi arttıkça Bitcoin ETF’si çıkarmak için başvuru yapan şirket sayısı da artıyor.

Son olarak varlık yöneticisi WisdomTree Bitcoin ETF’si çıkarmak için kolları sıvadı. New York merkezli şirketinin yönetimi altında yaklaşık 64 milyar dolar değerinde varlık bulunuyor.

WisdomTree, Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) çıkarabilmek için bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)  başvuru yaptı.

Yeni SEC yönetimi ile birlikte Bitcoin ETF başvuruları hız kazandı. Önceki yönetim bir çok Bitcoin ETF’si başvurusunu reddetmişti.

Gary Gensler başkanlığındaki SEC’ten ümitli olan yatırım şirketleri şanslarını denemeye devam ediyor. Yeni SEC yönetimi yıl başından itibaren devam eden Bitcoin ETF’si başvuruları ile ilgili henüz bir karar vermedi.

ABD borsalarında işlem görecek bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının Bitcoin için yeni bir dönüm noktası olacağı düşünülüyor. Zira mevcut durumda Bitcoin’e yatırım yapmaktan çekinen bir çok kurumsal şirketin Bitcoin ETF’si aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalacağı düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu