Haberler

8.2 Milyon Dolar Değerinde NXM Çalındı, Nexus Mutual’ın Ceo’su Korsanlara Seslendi

DeFi dünyasının ünlü sigorta şirketi Nexus Mutual'ın Ceo'su hacklendi.

DeFi alanında token satın alan kullanıcıların, hacklenme vb. olaylar nedeniyle doğabilecek zararlarını karşılamak üzere kurulan sigorta şirketi Nexus Mutual’ın Ceo’su Hugh Karp, kişisel cüzdanının hacklendiğini duyurdu.

DeFi platformunda sık sık duyduğumuz hacklenme olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bu defa hack olayları nedeniyle oluşacak zararları karşılamak için kurulmuş şirketin Ceo’sunun hacklenmesi olayı traji-komik bir hale soktu.

Nexus Mutual tarafından yapılan açıklamada saldırının hedefli olduğu ve Hugh Karp’ın kişisel hesabı dışında, kullanıcılara yönelik bir hack olayı gerçekleşmediği açıklandı. Hack olayına rağmen fon havuzu ve tüm sistemlerin güvenilir olduğu belirtilen açıklamada olayla ilgili araştırmanın devam ettiği bildirildi.

Saldırganların yaklaşık değeri 8.2 milyon dolar olan 370.000 NXM tokeni çaldığı ve bir kısmını Ethereum ile değiştirdiği düşünülüyor.

Olayla ilgili twit atan Hugh Karp, bilgisayar korsanlarına seslendi, çalınan tokenlerin geri verilmesi durumunda haklarındaki şikayetten vazgeçeceğini ve ödül olarak 300.000 dolar vereceğini ilan eden Ceo’nun çağrısı yanıt bulacak mı takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu