Kripto HaberleriAltcoin8 Yıldır Uyuyan Dev Altcoin Balinası Uyandı, Transfer Yapıyor! Nedeni Ne Olabilir?

8 Yıldır Uyuyan Dev Altcoin Balinası Uyandı, Transfer Yapıyor! Nedeni Ne Olabilir?

Bu altcoinin ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana uyuyan balina, yeni bir transfer işlemi yapmasıyla dikkat çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2014’te yapılan ilk coin arzına (ICO) katılan gizemli bir Ethereum yatırımcısı, sekiz yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra aniden 8.000 ETH’sinin (14.7 milyon dolar) tamamını yeni bir adrese taşıdı.

Zamanında 2.400 Dolar Karşılığında 8.000 Ethereum Satın Alan Balina Uyandı

İşlem, büyük ve olağandışı kripto para transferlerini izleyen blockchain analiz firması Lookonchain tarafından tespit edildi. Verilere göre yatırımcı, Temmuz-Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenen Ethereum ICO’su sırasında her biri yalnızca 0.3 dolar karşılığında 8000 ETH satın aldı.

Balinanın yıllar sonra işlem yaptığını gösteren Blockchain verisi.

ICO, 60 milyon ETH karşılığında 18 milyon dolar toplamış ve projeye token başına 0.3 dolar değer biçmişti.

Yani söz konusu altcoin balinası 8.000 ETH karşılığında o dönem 2.400 dolar ödemişti. Bu da balinanın şu anda satması durumunda bu işlemden %612.483 ettiği anlamına geliyor.

İlgili Haber
Bu Altcoinde Hack Olayı Yaşanıyor: Tokenin Fiyatı Bir Anda Çakıldı!

Yatırımcı, tek bir işlemle yeni bir adrese aktardığı ETH zulasına bugüne kadar dokunmamıştı. Ani hareketin nedeni bilinmiyor, ancak bazıları bunun popüler bir donanım cüzdanı sağlayıcısı olan Ledger’ı ilgilendiren son tartışmalarla ilgili olabileceğini düşünüyor.

Ledger, kullanıcıların orijinal cihazlarını kaybetmeleri veya zarar görmeleri halinde fonlarını yeni bir cihaza geri yüklemelerine olanak tanıyan Recover adlı yeni özelliği nedeniyle eleştiriliyor. Ledger CEO’su yaptığı açıklamasında bu özelliğin güvenlik güçlerince de kullanılabileceğini söylemişti.

Her ne kadar Ledger bu hamleden vazgeçmiş olsa da bazı yatırımcıların hala tedirgin olduğunu söylemek mümkün.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay