Kripto HaberleriBitcoinABD Enflasyon Verisi Açıklandı Bitcoin 50.000$'ı Geçti! Sırada Ne Var?

ABD Enflasyon Verisi Açıklandı Bitcoin 50.000$’ı Geçti! Sırada Ne Var?

Takip et

Bitcoin’de gözlerin ABD enflasyon verisine çevrildiğini aktarmıştık. 16.30’da açıklanan ABD enflasyon verisi yine beklentilerin üzerinde geldi.

İlgili Haber
Bitcoin'de Gözler ABD Enflasyon Verisine Çevrildi! Saat Kaçta Açıklanacak?

ABD Kasım ayı tüketici fiyat endeksi yıllık bazda %6.8 oranında artış kaydetti. Artış aylık bazda %0.8 oldu. Beklenti ise %0.7 idi.

Geçtiğimiz ay son 31 yılın en yüksek enflasyon verisi ile karşı karşıya kalan ABD bu ay çıtayı 8 yıl daha yukarıya taşıdı. Buna göre ABD’de 1982 yılından itibaren görülen en yüksek enflasyon verisi kaydedildi.

Emtia ve enerji fiyatlarında son dönemde görülen düşüşlerin bu verilere yansımaması nedeniyle, önümüzdeki ay daha düşük bir oran çıkabileceği ifade edildi.

Enflasyon verisi sonrası, Bitcoin yeniden 50.000$’ın üzerine çıkmayı başardı. Gün içinde 50.106$’a kadar yükselen 49600$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Enflasyon verisi sonrası Dolar endeksinde sert bir geri çekilme yaşandı. Şimdi gözler ABD borsalarının açılışına çevrildi. 17.30’da piyasaların alıcılı açılması Bitcoin’in yeniden 50.000$’ın üzerine çıkmasını sağlayabilir.

Bu noktada enflasyon verisine ilişkin ABD’den gelebilecek açıklamalar da piyasalar tarafından takip edilecek. Erken faiz artırımına ilişkin bir sinyal verilmesi, piyasaların risk iştahını kapatabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları