Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Gözler ABD Enflasyon Verisine Çevrildi! Saat Kaçta Açıklanacak?

Bitcoin’de Gözler ABD Enflasyon Verisine Çevrildi! Saat Kaçta Açıklanacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerde sert satış dalgasının etkisiyle 42.000$’a kadar gerileyen ve bu seviyeden aldığı tepkiyle yeniden 50.000$ sınırına dayanan Bitcoin bugün yeniden 48.000$ seviyelerinden işlem görüyor.

Küresel piyasalarla korelasyonunu bozmayan Bitcoin’in ABD piyasalarındaki duruma göre hareket ettiğini gözlemliyoruz. Bu nedenle gün içerisinde TSİ ile 17.30’da gerçekleşen ABD  piyasa açılışları önemli bir yere sahip.

ABD kanadına baktığımızda bugün önemli bir veri açıklanacak. Omicron varyantının risk iştahını düşürdüğü ve tedirginliği artırdığı bir ortamda gelecek olan ABD enflasyon verisi, piyasalardaki yön konusunda belirleyici olacak.

ABD enflasyon verisinin FED’in önemli gündem maddeleri arasında yer alması ve para politikasının geleceğini etkileyebilecek güçte olması önemini artıyor. Bu nedenle tüm yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

ABD’de Kasım ayı enflasyonun %0.5-%0.7 oranında artış göstermesi bekleniyor.

Bir önceki ayda Ekim ayı enflasyonunun %0.9 oranında artması, Bitcoin’de yeni ATH’yi getirmiş ve fiyat 69.000$’a kadar sert bir yükseliş sergilemişti. Son 31 yılın en yüksek enflasyonu ile karşı karşıya kalan ABD’de bugünkü verinin piyasalarda yüksek oynaklığa neden olabileceği değerlendiriliyor.

İlgili Haber
ABD Enflasyon Verisi Bitcoin'de Roketi Ateşledi, Yeni ATH Geldi!

Enflasyon verisinin TSİ ile 16.30’da açıklanması bekleniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları