blank
BitcoinHaberler

ABD Eski Kongre Üyesi: “Bitcoin’i Bırakın Dolar İle Rekabet Etsin!”

Bitcoin'in geleceği hükümetlere bağımlı mı?

ABD eski kongre üyesi Ron Paul, Kitco News’e verdiği röportajda Bitcoin’e ilişkin açıklamalar yaptı.

Bitcoin’i bir para birimi olarak gördüğü söyleyen Paul, insanların diledikleri para birimini kullanma konusunda özgür olmaları gerektiğini ifade etti.

ABD hükümetinin en büyük korkusunu Bitcoin’in doların yerini alması olduğunu belirten Paul, gerçekleşmesine çok ihtimal vermese de bir çağrıda bulundu.

“Bitcoin bir para birimidir ve insanların bunu tercih etme özgürlükleri vardır. Bırakın Bitcoin dolar ile rekabet etsin. Bunun için gerekli yasal düzenlemeleri yapın.”

Paul’a göre uluslararası düzeyde bir rekabet olsa da ulusal düzeyde Bitcoin’e rekabet etme fırsatı verilmiyor.

Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik daha fazla regülasyon geleceğini düşünen Paul, hükümetin doların statüsü korumak için elinden geleni yapacağını ifade etti.

“Doları bir kripto para ile değiştirmenize bile izin vermeyecekler. Buna karşı yasalar yapacaklar. Bence buradaki sorun altının veya kripto paraların teknik özelikleri değil hükümete bağımlılığıdır.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu