Kripto HaberleriBitcoinABD Federal Rezerv Bankası'ndan Önemli Madencilik ve Bitcoin Açıklaması

ABD Federal Rezerv Bankası’ndan Önemli Madencilik ve Bitcoin Açıklaması

Takip et

ABD Federal Rezerv Bankası tarafından yaptırılan araştırmaya göre kripto para sektörünün madencilik alanı ile ilgili çok kapsamlı araştırmalar yapıldı. Banka araştırmacılarının yaptıkları araştırmalar sonucunda dünyada kripto para madenciliğinin büyük bir kısmının sınırlı sayıda çiftlik sahibi tarafından yapıldığı ve kripto para madenciliğinin şu aşamada sadece ucuz enerjiye sahip olan ve büyük çiftliklere sahip olan sınırlı sayıda madenci tarafından elde tutulan bir sektör olduğunun altı çizildi.

Bilinmeyen yani gizliliği en üst seviyede olan kripto paraları hoş gördüklerini ve olumsuz bir yönde adım atılmadığını belirten ABD Federal Rezerv Bankası araştırmacıları, bunun beraberinde kripto paraların devletler için gelecekte büyük sorunları beraberinde getirebilecek olduğundan bahsetti.

ABD Çok Yakından İzliyor

ABD’nin kripto paralar ile ilgili yaşanan her türlü gelişmeden haberdar olduğu ve en ufak bir kripto para boşluğu dahi bırakmadığı çok açık. Başkan Trump yönetiminin ekonomik olarak Venezuela ve Kuzey Kore tarafından yaptırımları delmek adına kripto para kullanımına yönelmesi sonrasında bu ülkelere yapılan sevkiyatları incelemesi ve kripto paralar üzerinde daha fazla yetki ve gözetleme sahibi olmasını sağlamak için harekete geçtiği biliniyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları