Kripto HaberleriBitcoinABD Kongre Üyesi Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu: ABD'de Yasaklanabilir Mi?

ABD Kongre Üyesi Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu: ABD’de Yasaklanabilir Mi?

Takip et

Bitcoin özelinde konuşacak olursak, kripto paraların herhangi bir merkezi olmadığı için aslında bu sistemlerin tamamen yasaklanması mümkün değil.

Zira Çin gibi ülkeler her ne kadar Bitcoin madenciliğini ve BTC alıp satmayı geçmiş dönemlerde yasaklamış olsa da bugün bakıldığı zaman dünyada en fazla Bitcoin madenciliği yapılan ülkelerin başında Çin’in geldiği görülüyor.

Tamamen takip edilmesi ve yasaklaması mümkün olmayan kripto paralar her ne kadar tamamen engellenemez olsa da bir ülkenin Bitcoin’e savaş açması tabii ki kullanım oranını azaltacak ve değerini de olumsuz etkileyecektir.

ABD’de Yasaklanabilir Mi?

Kripto paralar hakkında olumsuz söylemleri ile tanınan ABD Demokrat Temsilci Brad Sherman, ABD’de olası bir kripto para yasaklaması olup olmayacağı hakkında konuştu.

Kripto paraların terörü finanse ettiği ve vergi kaçakçılığının önünü açtığı için yasaklanmasını isteyen Sherman, şu aşamada ABD’de kripto paraların yasaklanmasının pek mümkün olmadığı söyledi.

Sherman bunu şu şekilde açıkladı: “Kripto paraların henüz olgunlaşmamışken çok önemsiz görüldü ve üstüne gidilmedi. Ancak mevcut durumda arkasında çok fazla para ve lobicilik faaliyeti var. Bu sebeple yakın bir dönemde ABD’de kripto paraların yasaklanması pek mümkün değil.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Tornado Cash hadisesi ile birçok merkeziyetsiz borsaya müdahalede bulunan ABD, çoğu cüzdanın kara para aklama suçuyla dondurulmasını sağlamıştı.

Bu adımı ile “ABD’de kripto paralar yasaklanabilir mi?” şeklinde sorular sorulsa da şu aşamada Kongre Üyesi Sherman’ın da dediği gibi kripto paraların ABD’de yasaklanması pek olası görünmüyor.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ertuğrul

Yahu merkezi yok yalanlarını bırakın artık merkezi var orası da ABD devletidir millet yutmuyor bu merkezi Yok yalanlarınizi ABD istediği zaman düşürüyor istediği zaman yükseltiyor demek ki ABD devleti BTC nin merkezidir bu kesin ve kanıtlidir BTC ABD devleti esaretinden ayrılmadığı sürece popülerliğini kaybedecektir bütün yatırımcıların isteği BTC nin kesinlikle bağımsız ve hiçbir ülkeye bağlı olmadan yoluna devam etmesidir

Last edited 3 ay önce by Ertuğrul

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları