BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

ABD Kongresi Bitcoin (BTC) Madenciliğinin Çevresel Etkilerini Tartışacak!

Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileri tartışılmaya devam ediyor.

Çin hükümetinin Bitcoin madencilerine yönelik yasaklamalarından sonra kripto dostu ülkelere göç eden madencilerin en çok tercih ettiği ülke ABD olmuştu.

ABD aldığı madenci göçünden sonra Bitcoin hash oranında birinci sırada yer aldı. Bunun yanında ABD’li kurumlar Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileri nedeniyle endişelerini dile getirmeye başladı.

The Block’un konu ile ilgili bilgi sahibi kaynaklardan edindiği bilgilere göre ABD’de bir kongre alt komitesi Bitcoin madenciliğinin çevresel etkilerini incelemek için bir toplantı düzenleyecek.

ABD Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturmalar alt komitesi, Proof of Work sisteminin enerji kullanımındaki yerini değerlendirecek ve belirleyeceği tanıkları bu konuda dinleyecek.

Komite toplantısının henüz tarihi ve katılımcıları belli değil ancak toplantının Ocak ayı sonunda yapılması bekleniyor.

Alt-komitenin Bitcoin madenciliği ile ilgili toplantının sebebinin New York eyaletindeki gelişmelerin olduğu iddia ediliyor. Zira komitenin ön görüşmelerine katılan bir kaynak The Block’a verdiği demeçte komitenin New York eyaletine taşınan madencilerden endişelendiğini belirtti.

Hatırlamak gerekirse New York’a gelen madenciler burada yer alan eski enerji santrallerine yerleşmişti. Bu durum bazı çevreci grupların dikkatini çekmiş ve Meclis ve Senato liderlerine bu konuyla ilgili mektuplar göndermişti.

Aralık ayının başında Senatör Elizabeth Warren ise madencilik şirketi Greenidge’den çalışmalarına dair bir rapor istemişti.

Hatta New York’daki bazı yerel işletmeler ve işçi grupları bir adım daha ileri giderek şehirdeki eski fosil yakıtlı enerji santrallerinin kripto madenciliği merkezi olarak kullanılması izninin reddedilmesi için Vali Kathy Hochul’a bir mektup yazmıştı.

İlgili Haber
New York, Bitcoin Madencilerinin Enerji Tüketimi Konusunda Endişeli!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu