BitcoinHaberler

ABD Tahvil Getirileri Sıçradı Satışlar Arttı! Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

ABD borsaları güne kırmızı başladı.

ABD borsaları güne satıcılı başladı. Gün içerisinde %2’nin üzerinde negatif bölgede kalan ABD vadelileri bu düşüşün sinyalini veriyordu.

ABD Borsaları

17.30 itibariyle açılan ABD borsalarındaki son duruma baktığımızda Dow Jones’un %0.5, Nasdaq’ın %2.5, S&P 500’ün ise %1.5 kayıpla güne başladığını görüyoruz.

Altın ve Emtialar

Yeniden 1800$ desteğine inen altında %0.5’lik bir geri çekilme yaşarken, gümüş ve diğer emtialarda da satışların arttığını gözlemliyoruz.

ABD 10 Yıllıkları Pozitif

Her yerde kırmızı renk hakimken, ABD 10 yıllıkları günlük bazda %3 primle 1.83 seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Diğer ürünlerdeki satış baskının ABD tahvil getirilerindeki sert hareketten kaynaklandığı belirtiliyor.

Bitcoin ve Altcoinler

Bitcoin tarafına baktığımızda küresel piyasalardaki korelasyonun devam ettiğini gözlemliyoruz.

Gün içerisinde yeniden 37.000$’ın altına inen Bitcoin 36.700$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Altcoinler tarafında baktığımızda satış baskısının devam ettiğini görüyoruz.

İlk 100 kripto para arasında yer alıp son 24 saatte ciddi bir yükseliş sergileyen sadece 2 altcoin olduğunu görüyoruz. Bunlar da bugün yeni işbirlikleri duyuran Immutable X ve Quant oldu.

ABD borsalarındaki geri çekilmenin devam etmesi Bitcoin tarafındaki baskıyı artıracaktır.

Bu noktada açılış sonrası dip alıcılarının gelip gelmediği takip edilecek. ABD borsaları günlük kayıpları telafi ederse Bitcoin tarafında da yeniden 37.000$ üzerine bir atak görebiliriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu