Kripto HaberleriBitcoinABD Tahvilleri Yükseliyor! Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

ABD Tahvilleri Yükseliyor! Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

Takip et

Dün tatil olan ABD borsaları yeni haftaya hazırlanırken, ABD tahvillerinde ciddi bir yükseliş görüldü.

ABD 10 yıllıkları bu sabah %1.83 ile son iki yılın en yüksek seviyesine sıçradı. 2 yıllık hazine tahvilleri de son iki yılda ilk kez %1’i aşarak %1.0364’e ulaştı.

Tatil sonrası haftanın ilk işlem gününde gelen bu sert hareket piyasaların FED’den tarafından gelebilecek daha sert sıkılaşma tedbirlerine hazırlık olarak nitelendirildi. Borsalardaki bu geri çekilme Bitcoin‘deki satışları da tetikledi.

Ocak ayındaki FED toplantısının 25-26 Ocak tarihlerinde yapılacak.

ABD 2 ve 10 yıllık tahvillerindeki sıçrama riskli ürünlerden kaçışı hızlandırırken, ABD vadelilerindeki kayıplar %2’lere yaklaştı.

Son günlerde S%P 500 ve Nasdaq ile korelasyonu artan Bitcoin ve altcoinlerde bu sert yükselişten payını almış olsa da, bu taraftaki satışların oldukça sınırlı olduğunu görüyoruz. Zira ABD vadelilerinde %2’lere yakın geri çekilmeler olduğunda Bitcoin’deki kayıplar %5-10 arasında olabiliyordu.

İlgili Haber
Bitcoin'in Bir Gözü ABD Borsalarında! Bu Endekslerle Korelasyon Zirveye Çıktı!

Bitcoin’in bu korelasyondan kurtulması ve ABD piyasalarından pozitif ayrışması için bir habere ihtiyaç olduğu değerlendiriliyor.

42.000$’ı yeniden kazanmaya çalışan Bitcoin ABD borsalarının açılışını takip edecek. ABD borsaları vadelilerdeki satışları devam ettirirse, saat 17.30’dan sonra yeni bir düşüş dalgası görebiliriz.

Bu noktada aşağıdaki grafikteki trend desteği takip edilmeli.

Bitcoin Günlük Grafiği

Yine günlükte oluşan ve geçtiğimiz hafta uyardığımız Death-Cross’un gerçekleştiğini görüyoruz. Bu harekette yatırımcıların risk iştahını düşürüyor. Bu nedenle Bitcoin‘in bu trend desteği etrafında aşağı ve yukarı yönlü fake-outlarla bir süre yatay hareket ettiğini görebiliriz.

İlgili Haber
Bitcoin'de Death Cross Var! Tarihsel Olarak Fiyata Nasıl Yansıdı?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları