Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in Bir Gözü ABD Borsalarında! Bu Endekslerle Korelasyon Zirveye Çıktı!

Bitcoin’in Bir Gözü ABD Borsalarında! Bu Endekslerle Korelasyon Zirveye Çıktı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan son satış dalgasının ABD piyasaları ve FED’in açıklamaları ile ilgili olduğunu sürekli olarak  aktarıyoruz.

Bitcoin’deki fiyat hareketlerini izlediğimizde, ABD borsalarıyla korelasyonun bir hayli arttığını gözlemliyoruz.

Veri analiz şirketi Kaiko tarafından yayınlanan son Bitcoin raporunda bu korelasyona ilişkin veriler paylaşıldı.

Grafiği incelediğimizde Bitcoin’in Nasdaq ve S&P 500 ile olan korelasyonunun arttığını gözlemliyoruz. Özelikle aralık ayındaki FED kararı sonrası, riskli ürünlerden kaçışın başlamasıyla Bitcoin ve endeksler arasında korelasyonun arttığını gözlemliyoruz.

Kaiko korelasyona ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“FED’in aralık toplantısı parasal sıkılaşma ihtimalini yükseltti ve riskli ürünler tepki verdi. Bu oynaklık sırasında Bitcoin güçlü bir risk varlığı şeklinde davrandı ve Nasdaq ve S&P 500 ile birlikte hareket etti. Bu hareket sırasında korelasyon 0.61 ve 0.58 ile son 1 yılın en yüksek seviyesine sıçradı. Oynaklık sırasında Bitcoin’in altın ile korelasyonu Eylül ayından bu yana negatif bölgede kaldı.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları