Kripto HaberleriBitcoinABD Temsilciler Meclisi "Borç Limiti" Yasasını Onayladı, Bitcoin Negatif Ayrıştı!

ABD Temsilciler Meclisi “Borç Limiti” Yasasını Onayladı, Bitcoin Negatif Ayrıştı!

ABD'de borç limitini kaldıran yasa ilk onayı aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Temsilciler Meclisi, ABD’nin temerrüde düşmesini engelleyecek, borç limitini kaldıran yasayı onayladı.

Yaklaşık 1 haftadır alevlenen borç limiti tartışmaları da dünkü oylama ile sonra erdi.

Biden hükümeti uzun süren müzakereler sonrası Cumhuriyetçileri ikna etmeyi başardı ve borç limitini artıran yasa 117’ye karşı 314 oyla kabul edildi.

Biden oylama sonrası yaptığı yazılı açıklamada Senato’ya yasayı bir an önce onaylaması talebinde bulundu.

“Bu gece Temsilciler Meclisi, ilk temerrüdü önlemek ve ülkemizin zor kazanılmış ve tarihi ekonomik toparlanmasını korumak için kritik bir adım attı.

Senato’yu mümkün olan en kısa sürede tasarıyı geçirmeye davet ediyorum ki ben de imzalayabileyim ve ülkemiz dünyanın en güçlü ekonomisini inşa etmeye devam edebilsin.”

Temsilciler Meclisi’nde onaylanan yasa sonrası Asya piyasaları çoğunlukla alıcılı açıldı. ABD vadelileri küçük primlerle alıcılı seyrederken Bitcoin 26600$’a kadar geriledi.

Bitcoin’deki geri çekilmeye rağmen bazı majör altcoinlerin (LTC) pozitif ayrıştığını gözlemliyoruz.

Janet Yellen meclise gönderdiği son mektubunda yasanın 5 Haziran’a kadar onaylanmaması durumunda Hazine’nin temerrüde düşeceğini ifade etmişti. Yasanın şimdiki durağı Senato olacak. Senato’nun yasayı onaylaması durumunda Biden’ın imzasıyla yürürlüğe girecek ve ABD Hazine’sinin borç limitlerini 1 Ocak 2025’e kadar askıya alacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay