binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'de Devrim Niteliğindeki Oylama Tamamlandı: Kripto Paralar Lehine Karar Çıktı! Şimdi Ne...

ABD’de Devrim Niteliğindeki Oylama Tamamlandı: Kripto Paralar Lehine Karar Çıktı! Şimdi Ne Olacak?

ABD'de kripto paralar için olumsuz kuralı iptal edecek olan düzenleme, iki partinin de desteğiyle geçmeyi başardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Senatosu, dönüm noktası niteliğindeki bir kararla, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) SAB 121 kuralını iptal etme yönünde oy kullandı. Bu kural daha önce düzenlenmiş finansal kurumların Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını saklamasını engellemişti. Bu kuralın iptal edilmesi, artık bu kurumların kripto paralar ile daha özgürce temas kurmasının önünü açabilir.

Ancak savaş henüz bitmiş değil. Karar şimdi, geçen hafta Senato’nun iptal kararını veto etme niyetini dile getiren Başkan Joe Biden’a gidiyor. Başkan veto ederse, konu Meclis ve Senato’ya geri dönecek. Her iki meclisin de vetoyu geçersiz kılmak için üçte iki çoğunluk oyuna ihtiyacı olacak ve bu da önemli bir yasama mücadelesine zemin hazırlayacak.

İlgili Haber  Son Dakika: Coinbase, Üç Sürpriz Altcoini Vadeli İşlemlerde Listeledi!

Senatör Cynthia Lummis, Senato’nun kararını kutlayarak bunu “finansal inovasyon için bir kazanç” ve “Biden yönetiminin ve Gary Gensler’in kriptoya zulmetme biçimine açık bir karşı çıkış” olarak nitelendirdi. Ayrıca bu olayın önemini vurgulayarak, “Kongre’nin ilk kez bağımsız kripto mevzuatını kabul ettiğini” belirtti ve “daha yeni başlıyoruz” vaadinde bulundu.

Bu arada, Kongre Üyesi Tom Emmer durumu “İdari Yönetim ile Amerikan halkı arasında bir politika çekişmesi” olarak değerlendirdi. SAB 121’in Kongre tarafından yürürlükten kaldırılmasının iki partili kabulünün kripto paralara yönelik güçlü bir desteğe işaret ettiğini belirtti. Ancak, Biden’ın kararı veto etmesi halinde, bunun “Amerikalılar pahasına Amerikalılar için olan fırsatları öldürme” isteğini göstereceği konusunda uyardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail