AltcoinHaberler

ABD’de Do Kwon ve Terra (LUNA) Yöneticilerine Toplu Dava Açıldı!

ABD'de Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, şirketin diğer yöneticilerine ve bağlantılı bazı girişim sermayesi şirketine dava açıldı.

ABD’nin Illinois eyaletinden bir kişi, Terraform Labs, Terra kurucusu Do Kwon ve Luna Foundation Guard’ı (LFG) oluşturan birkaç girişim sermayesi şirketine, federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri ve yatırımcıları yanlış yönlendirdikleri iddiasıyla dava açtı.

Davacı Nick Patterson, Cuma günü Kaliforniya’nın Northern District bölgesinde, jürili bir duruşmayla kayıplarını ve herhangi bir ihtiyati veya cezai ücreti tazmin etme umuduyla toplu dava statüsü talebini içeren bir dava açtı.

Patterson sanıkların hem Kaliforniya eyalet yasalarını hem de federal yasaları ihlal ettiklerini iddia etti.

İlgili Haber
Terra Kurucusu Do Kwon'dan 'Dalga Geçer Gibi' Bir Kripto Para Çöküşü Yorumu Geldi!

“Terra (LUNA) Ekosistemindeki Altcoinler Menkul Kıymet Özelliği Taşıyordu”

Davacı, Terraform Labs ve LFG’nin arkasındaki risk sermayedarlarının projeyi pazarlayış biçimine işaret ederek, içlerinde UST ve LUNA tokenlerinin de bulunduğu tüm Terra ekosistemi tokenlerinin yatırımcılar tarafından fark edilememiş olsalar bile, menkul kıymetlere benzediğini söyledi.

Terra’nın stablecoini UST’nin 1 dolara olan sabit fiyatını kaybetmesiyle birlikte hem UST hem de LUNA tokeni çöküş yaşamıştı. LUNA’yı yeniden başlatma girişimi şu ana kadar yatırımcıları projeye geri getiremedi.

Twitter’dan ekran görüntüleri içeren dosyada, Kwon’dan ve UST’nin çökme riskiyle karşı karşıya olduğunu iddia eden diğer taraflara verdiği küçümseyici tepkilerden yoğun bir şekilde alıntı yapılıyor.

Davada Terraform Labs ve Do Kwon’un yanı sıra Definance Capital/ Definance Technologies Oy, GSR/GSR Markets Limited, Jump Crypto, Jump Trading LLC, Nicholas Platias, Republic Capital, Republic Maximal LLC, Three Arrows Capital, Pte. Ltd. ve Tribe Capital şirketleri savunmacı olarak listelendi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baki

Çok geç kalındı ama iyi oldu


Başa dön tuşu