coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Hükümetin Kapanma Tehlikesi Büyüyor: Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenir?

ABD’de Hükümetin Kapanma Tehlikesi Büyüyor: Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenir?

ABD'de hükümet krizi olasılığı devam ediyor. 1 Ekim'in kritik tarih olduğu süreçte Bitcoin fiyatı nasıl etkilenebilir?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de federal hükümetinin kapanma tehdidi, bu yılın başlarında bölgesel banka krizi sırasında meydana gelen dalgalanmayı anımsatan bir Bitcoin rallisi tahminlerini ateşledi.

Mart ayındaki bankacılık krizi sırasında, üç küçük ve orta ölçekli ABD bankası beş gün içinde iflas etmesiyle birlikte Bitcoin yaklaşık %25 oranında yükselmişti. Hatta bu sırada stablecoin şirketi Circle’ın mevduatlarının önemli bir kısmı Silicon Valley Bank’te sıkışmış ve buna rağmen BTC kötü etkilenmemişti.

ABD hükümetinin kapanmasının geniş kapsamlı ekonomik etkileri olabilir. Elon Musk’ın SpaceX’inden yerel federal bina temizlik hizmeti sağlayıcılarına kadar federal sözleşme sahipleri, 1 Ekim’de fonların kesilmesiyle birlikte günlük 1.9 milyar dolar tutarında potansiyel kayıp ve gelir gecikmelerine hazırlanıyor.

İlgili Haber
Jerome Powell'ın Bugünkü Kritik Konuşmasından Önce Üst Düzey FED Yetkilisinden Önemli Açıklamalar Geldi!

Kripto varlık yöneticisi CoinShares’in araştırma müdürü James Butterfill de ABD’de hükümet krizinin Bitcoin fiyatını destekleyeceğini öngörüyor. Butterfill, kapanmanın dolar üzerinde baskı yaşatabileceğini ve 4. çeyrekte ekonomik büyümeyi etkileyebileceğini belirtiyor.

Bununla birlikte, hükümet kapanmasının Bitcoin fiyatları üzerindeki etkisine ilişkin medyada yer alan haberlerin ve tartışmaların bu yılın başlarına kıyasla nispeten “cılız” olduğunu da belirtiyor.

Düzenleyici perspektiften bakıldığında, “Crypto Is Macro Now” haber bülteninin yazarı Noelle Acheson, bir kapanmanın kripto piyasalarını veya olası kripto para yasalarını önemli ölçüde etkileyeceği konusunda şüpheci olduğunu ifade ediyor. Mevcut kripto yasa tasarılarının ilerlemesini yavaşlatabileceğini, ancak bunların zaten yavaş ilerlemesinin beklendiğini belirtiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail