Kripto HaberleriEkonomiABD'de Joe Biden'ın 740 Milyar Dolarlık Enflasyon Yasası Onaylandı: İşte Bitcoin'in İlk...

ABD’de Joe Biden’ın 740 Milyar Dolarlık Enflasyon Yasası Onaylandı: İşte Bitcoin’in İlk Tepkisi!

Takip et

ABD Senato’nun Demokrat üyeleri Pazar günü iklim ve sağlık harcamaları paketini kabul ederek yasayı Meclis’e gönderdi ve Joe Biden’ı Kasım ayındaki kritik ara seçimler öncesinde önemli bir yasama zaferine bir adım daha yaklaştırdı.

ABD’de “Enflasyon Düşürme Yasası” Senato’dan Geçti

Resmi olarak Enflasyon Azaltma Yasası olarak bilinen tasarı, yasalaşması halinde sera gazı emisyonlarının azaltılması ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapılması için 369 milyar dolar tahsis edecek.

Uzmanlar, tasarının iklimle ilgili hükümlerinin Amerika’nın gezegenimizi ısıtan emisyonlarını 2030 yılına kadar 2005 yılı seviyelerine kıyasla yaklaşık %40 oranında azaltacağını tahmin ediyor.

Demokratlar, Medicare’in reçeteli ilaç fiyatlarını müzakere etmesine izin vererek ve Medicare alıcılarının reçeteli ilaç fiyatlarını yılda 2.000 dolar ile sınırlandırarak tasarının milyonlarca Amerikalı için sağlık maliyetlerini düşüreceğini vaat ettiler.

İlgili Haber
Elon Musk'tan Piyasa Hakkında Sevindiren Öngörü: "Altı Ay İçerisinde..."

Politika değişiklikleri arasında yeni bir asgari kurumlar vergisi, hisse senedi geri alımlarında %1 tüketim vergisi ve İç Gelir Servisi tarafından daha sıkı uygulama yer almakta.

ABD başkanı Joe Biden, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bugün Senatonun Demokrat üyeleri, özel çıkarlar yerine Amerikalı ailelerin yanında yer alarak, reçeteli ilaçların, sağlık sigortasının ve enerjinin maliyetini düşürmek ve en zengin şirketlerin kendi adil paylarını ödemelerini sağlarken bütçe açığını azaltmak için Enflasyon Azaltma Yasasını kabul etti.”

Senato’daki nihai oylama 51’e 50 şeklinde sonuçlandı; Demokratların tamamı tasarıyı desteklerken, Cumhuriyetçi Partili meslektaşlarının 50’si de yasaya karşı çıktı. Senato’nun tasarının kabulü konusunda ikiye bölünmesi üzerine Başkan Yardımcısı Kamala Harris eşitliği bozan oyu kullandı.

Bitcoin fiyatı karara tepki olarak ilk etapta ufak da olsa olumlu bir tepki vermişe benziyor.

BTC’nin ABD’deki son gelişmeye verdiği tepkiyi gösteren günlük fiyat grafiği.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları