binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaABD'de Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek SEC-Coinbase Davasında Yeni Gelişme!

ABD’de Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek SEC-Coinbase Davasında Yeni Gelişme!

Kripto para borsası Coinbase ile SEC arasındaki önemli davada yeni bir gelişme yaşandı. SEC'den açıklama geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), mahkemeden kripto para borsası Coinbase’in temyiz başvurusunu reddetmesini istedi ve “görüş ayrılığı için önemli bir gerekçe olmadığını” belirtti.

Coinbase geçtiğimiz ay, bir yargıcın SEC ve Coinbase’i içeren bir davanın reddedilmeden devam etmesine izin verme kararının ardından geçici bir temyiz başvurusunda bulunmuştu.

Temyiz başvurusu, SEC tarafından bir varlığın yatırım sözleşmesi ve dolayısıyla bir menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek için sıklıkla kullanılan 1946 tarihli bir ABD Yüksek Mahkemesi davası olan Howey Testi’nin farklı yorumlarına dayanıyordu.

SEC bugün yaptığı açıklamada, Coinbase’in Howey Testinden ve menkul kıymetler düzenlemesine ilişkin mevcut çerçeveden hoşlanmamasının, bu davada bir temyiz başvurusunu zamanından önce onaylamak için zorlayıcı bir neden sağlamadığını belirtti. SEC ayrıca, Coinbase’in ticari işlerini mevcut yasalara uymayı maliyetli hale getirebilecek şekilde düzenleme kararının ve onlarca yıllık yerleşik yasal emsalleri kendi politika hedeflerine ve iş ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeniden yazma arzusunun bir temyiz için geçerli gerekçeler olmadığını belirtti.

İlgili Haber  Bitcoin Fiyatı Neye Göre Artıp Azalıyor? Ne Zaman Yükseliş Gelecek? Analist Beklentiyi Açıkladı

SEC bununla birlikte, bir dava sona ermeden önce yapılan temyiz başvurusunun kabul edilmesinin pek mümkün olmadığına da dikkat çekti. SEC’in geçen yıl Ripple’a karşı açtığı davada temyiz başvurusunun başarısızlıkla sonuçlanması da bunun bir göstergesiydi.

Yargıç Katherine Polk Failla, davaya devam etme kararında Coinbase’in yatırım sözleşmelerinin resmi bir sözleşmeye ihtiyaç duyduğu iddiasına katılmadı. Bir müşterinin Coinbase’den bir token satın aldığında, sadece bir token satın almadığını, aynı zamanda bu “token’ın dijital ekosistemini” de satın aldığını belirtti.

Coinbase’in temyiz başvurusunun devam edebilmesi için Yargıç Failla’nın temyiz izni vermesi gerekiyor. Temyizin devam etmesine izin verilirse, davanın geri kalanı duruşma mahkemesinde beklemeye alınacak ve borsa daha sonra İkinci Devre için ABD Temyiz Mahkemesi’nden bir karar bekleyecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail