blank
BitcoinHaberler

ABD’de Kurumsal Fonların Yeni Gözdesi: Bitcoin

New York Digital Investment Group Bitcoin yatırım fonu için 150 Milyon dolar topladı.

24 Kasım ve 1 Aralık tarihli Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan belgelere göre New York Digital Investment Group (NYDIG) iki ayrı kripto para birimi yatırım fonu (Fon I ve Fon II) aracılığıyla 150 milyon dolar topladı.

Fonda toplanan paranın finansör ve yatırımcıları açıklanmazken, fonların tamamen Bitcoin’e yatırım yapmak için oluşturulduğu görülüyor. Ekim ayında birçok yatırım alan ve öz sermayesini 50 milyon dolar artıran NYDIG’ın yıldızı, önümüzdeki senede parlayacak gibi görünüyor.

10 Milyar dolarlık varlığı yöneten, dev varlık şirketi Stone Ridge’nin yan kuruluşu olan New York Digital Investment Group (NYDIG) Bitcoin’in kurumsal bir varlığa dönüştüğünü düşünüyor. Bu nedenle yatırımcıları için Bitcoin’e ağırlık veren fonların yönetiminde önde geliyor. ABD’de her ne kadar regülasyon haberleri şirketleri tedirgin etse de, NYDIG ABD’de bu konuda tüm lisanslara sahip olması ve yönetmeliklere uyum sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Stone Ridge’nin geçtiğimiz günlerde kendi başına 10.000 BTC’lik bir yatırım yaptığı ve bu yatırımdan 75 milyon dolar kazanç elde ettiği düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu