coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Listelenen Spot Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonları (ETF'ler) Bu Hafta Yüklü...

ABD’de Listelenen Spot Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) Bu Hafta Yüklü Miktarda Çıkış Yaşadı

ABD'de listelenen spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF'ler) Perşembe günü üst üste beşinci gün çıkış yaşadı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de listelenen spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF’ler) Perşembe günü üst üste beşinci gün çıkışlarını yaşayarak Nisan ortasından bu yana en kötü performansını sergiledi. Bu haftaki toplam çıkış 900 milyon doları aştı.

Bitcoin ETF’leri Piyasadaki Zorlukların Ortasında Bu Hafta 900 Milyon Dolar Net Çıkış Gerçekleştirdi

SoSoValue’dan alınan veriler, borsada işlem gören 11 ETF’nin yalnızca Perşembe günü 1,1 milyar dolarlık işlem hacmiyle 140 milyon dolarlık çıkış yaşadığını ortaya koyuyor.

Ocak ayında ETF’ye dönüştürülmesinden bu yana sürekli çıkışlarla karşılaşan Grayscale’in GBTC’si 53 milyon dolarlık çıkışla başı çekerken, onu 51 milyon dolarla Fidelity’nin FBTC’si takip etti.

Varlıklara göre en büyük ETF olan BlackRock’ın IBIT’i, 1 milyon dolar da olsa net giriş kaydeden tek ETF oldu. Diğer ETF’lerde net giriş veya çıkış faaliyeti görülmedi.

İlgili Haber  Binance, Tether'ı (USDT) Yeni Bir Altcoin Ağına Başarıyla Entegre Ettiğini Duyurdu!

Bu çıkış eğilimi, 24 Nisan – 2 Mayıs arasındaki işlem seanslarında 1,2 milyar dolarlık net çıkışa sahne olan Nisan sonundan bu yana görülen en kötü eğilim.

Bu dönemin ardından girişler artarak sonraki 19 günlük işlemlerde 4 milyar doların üzerine çıktı. Ancak, mevcut çıkış dalgası 10 Haziran’da başladı ve devam etti.

Bitcoin fiyatları son haftalarda, büyük sahiplerden gelen 1 milyar dolarlık satışlar, ABD dolarının gücü ve ABD teknoloji endeksi piyasasındaki güçlü performans gibi çeşitli faktörler nedeniyle baskı altında kaldı.

Bu unsurlar, Bitcoin ETF’lerinin karşılaştığı devam eden zorluklara toplu olarak katkıda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları