Kripto HaberleriAltcoinABD'li Hukuk Firması Bu Altcoine Dava Açtı, İşte Nedeni!

ABD’li Hukuk Firması Bu Altcoine Dava Açtı, İşte Nedeni!

Takip et

12 Haziran’da tüm para çekme işlemlerini durduran kripto para platformu Celsius, 14 Temmuz’da iflas başvurusunda bulunmuştu.

İlgili Haber
Beklenen Oldu: Dev Kripto Para Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

4.3 milyar varlığı karşısında 5.5 milyar dolarlık borcu bulunan Celsius, zorlu bir iflas süreciyle karşı karşıya iken şimdi de toplu davayla karşı karşıya kaldı..

Önde gelen ABD hukuk firması Bragar Eagel & Squire- PC, Celsius Network LLC, Celsius Lending LLC, Celsius KeyFi LLC, CEO Alexander Mashinsky ve şirket yetkilileri Shlomi Leon, David Base ve Alan Jeffrey Carr aleyhine toplu dava açıldığını duyurdu.

Toplu dava ABD’nin New Jersey Bölge Mahkemesi’nde açıldı.

Hukuk firması söz konusu davayı, 9 Şubat 2018 ile 13 Temmuz 2022 tarihleri arasında , kripto para şirketi Celsius’un yerel tokeni CEL’ı satın alan tüm kişi ve kurumlar adına açtığını belirtti.

Davada CEL tokeninin fiyatının Celsius’un Haziran ayında işlemleri durdurmasından sonra 12 Haziran 2022’de 0,28 dolara düştüğüne dikkat çekti.  Zira bir yıl önce 3 Haziran 2021’de 7,73 dolar seviyesinde bulunuyordu.

Bragar Eagel & Squire- PC, davasında Celsius’un perakende yatırımcıları kandırmayı amaçladığını ve Borsa Yasası hükümlerini ihlal ettiğini iddia etti.

Celsius’un suni olarak şişirilmiş fiyatlarla yatırımcılara Celsius finansal ürünlerini satın almalarına neden olması dışında yatırımcılara kasıtlı olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu belirtildi.

Davada ayrıca Celsius’un kayıt dışı menkul kıymet satışı da yaptığı ifade edildi.

Celsius’un yerel tokeni CEL’in menkul kıymet olduğunu ve SEC’ kayıt edilmesi gerektiğini belirten şikayet, şirketin bu bağlamda Menkul Kıymetler Yasası hükümlerini ihlal ettiğini iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları