binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'li Profesör, Bitcoin'de Yarılanmanın Fiyata Etkisini Tahmin Etti!

ABD’li Profesör, Bitcoin’de Yarılanmanın Fiyata Etkisini Tahmin Etti!

Bitcoin yarılanmasına artık yalnızca dakikalar kalırken bir profesör, yarılanmanın fiyata olan etkisini tahmin etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in (BTC) merakla beklenen “yarılanmasının” yakında gerçekleşmesi bekleniyor ve uzmanlara göre bunun etkisi madenciler ve yatırımcılar tarafından farklı şekilde hissedilecek.

Columbia Business School’da yardımcı profesör olan ve “Re-Architecting Trust The Curse of History and the Crypto Cure for Money, Markets, and Platforms” kitabının yazarı Omid Malekan, Bitcoin’e bir değer saklama aracı olarak sahip olanlar için yarılanma olayının önemli bir endişe kaynağı olmadığını açıklıyor. Ancak madenciler için durum farklı.

Malekan yaptığı açıklamasında, “İyi bir değer saklama aracı olduğunu düşündükleri için Bitcoin’e sahip olan insanlar için bu yarılanma o kadar da büyük bir mesele değil. Ancak madenciler için bu çok büyük bir mesele” dedi.

İlgili Haber  Bitcoin ve Altın Fiyatını Artıran Asıl Olay Bu Mu? Uzman, Bilinmeyen Sebebi Açıkladı

Yarılanmanın kendisi Bitcoin’in fiyatını doğrudan etkilemese de, olayın beklentisi düzensiz fiyat hareketlerine yol açabilir. Sertifikalı bir finansal planlamacı ve 2014’ten beri Bitcoin sahibi olan Bone Fide Wealth’in başkanı Douglas Boneparth şöyle açıklıyor:

“Yarılanma yaklaştıkça, spekülasyonlar tipik olarak artar ve potansiyel olarak Bitcoin piyasasında yüksek volatiliteye yol açar. Yatırımcılar potansiyel fiyat artışları beklentisiyle Bitcoin satın alabilirler, ancak bunun kesinliği ya da garantisi yoktur ve açıkçası bu sadece volatiliteyi artırır.”

Boneparth, “Kısıtlı bir arza sahip olmanın her zaman fiyatın yükselmesi anlamına gelmesi gerektiğini düşünürsünüz, ancak bu doğru değil” dedi ve ekledi:

“Eğer teziniz buysa, o zaman Bitcoin fiyatının herhangi bir günde herhangi bir şekilde hareket etmesine neden olabilecek sayısız faktörü hesaba katmıyorsunuz demektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Arda

Anlayan beri gelsin

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail