Altcoin

ABD’li Regülatör, Bu Kripto Para Projesini “İncelemeye” Aldı!

CFTC, Polymarket'i inceliyor!

Kripto para sektöründeki şirketlere ve projelere yönelik dava açması ile tanınan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok kişinin aklında ABD’nin tek finansal regülatörü olarak kaldı.Buna rağmen ABD’de eşit güçlere sahip ve yine finans sektörüne bakan başka bir regülatör daha var.

ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto para sektöründe adını pek duyurmasa da bir kripto para şirketine soruşturma açmış olabilir.

Polymarket’e Soruşturma Açılmış Olabilir

New York merkezli merkeziyetsiz tahmin platformu Polymarket, aktarılan iddialara göre CFTC soruşturması altında kaldı.

23 Ekim tarihinde Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre, CFTC şu an için Polymarket’in opsiyon alım satımı veya swap desteği verip vermediğini araştırıyor. Bunlar ABD içerisinde direkt olarak CFTC’den lisans alarak yapılan alım satım işlemleri ve durum Polymarket için biraz kötü gözükmekte.

CFTC henüz bu konuda resmi açıklama yapmasa da şirket sözcüsü konu hakkında açıklama yaptı.

Polymarket sözcüsü, projenin bütün yasalara uymakla yükümlü olduğunu ve bunu yapacaklarını belirtti ancak soruşturma hakkında bilgi vermedi. Polymarket’in buna ek olarak CFTC’nin eski yöneticilerinden birisini de kısa süre önce şirkete kattığı aktarılıyor.

Sullivan & Cromwell’in ortaklarından James McDonald, bu işi çözmek için şirkete getirilmiş olabilir.

Daha önce Augur da benzer bir konsept ile piyasaya giriş yapsa da Polymarket’in New York merkezli olması işleri değiştiriyor gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu