HaberlerKripto Para

ABD’li Senatör Biden’ın Kripto Para Emrini Yorumladı: “Cesaretlendik!”

New Jersey senatörü Cory Booker kripto para birimleri hakkında konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın geçtiğimiz hafta kripto para birimlerinin düzenlenmesinin ana çerçevesine ilişkin imzaladığı yürütme emri etkisini halen hissettiriyor.

Kripto para sektöründen pek çok isim Biden’in imzaladığı yürütme emri hakkında yorum yaptı. Bu konuda son yorum da ABD Senatörü Cory Booker’dan geldi.

Kripto Paralar ABD Ekonomisinin Büyümesine Katkı Sağlayabilir!

ABD Senatosu’nda New Jersey eyaletinden seçilen ilk Afrikalı Amerikalı olan Booker, “dijital varlıklarla ilgili son yürütme emrinin ince ama iyimser tonu beni cesaretlendirdi “diyerek kripto para biriminin Amerikan ekonomisine olası avantajları hakkında konuştu.

“Kripto para birimleri, düzgün bir şekilde desteklendiği ve düzenlendiği takdirde Amerikan ekonomisine büyüme getirme potansiyeline sahiptir. Bu inanılmaz ve heyecan verici bir yeniliktir.”

ABD Liderlik Pozisyonunu Korumalı!

ABD’nin kripto para endüstrisinde lider konumda olduğuna dikkat çeken senatör yatırımcıların korunmasının da önem arz ettiğini söyledi:

“Biden’ın imzaladığı emirin de belirttiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri hızla hareket eden ve gelişen kripto para alanında liderlik pozisyonuna sahip ve bu pozisyonun korunmasını sağlamamız gerekiyor.

ABD’nin küresel para piyasasında rekabetçi olarak konumunu koruyabilmesi için kripto para piyasasındaki yeniliğin teşvik edilmesinin yanı sıra tüketicilerin korunmasına da öncelik verilmelidir.”

Joe Biden’ın imzaladığı yürütme emri kripto para sektöründeki birçok kişi tarafından önemli bir gelişme olarak görülüp, memnuniyetle karşılandı.

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında ABD’nin kripto paralarla ve CBDC’lerle ilgili çalışmalar yapmasını memnuniyetle karşıladığını söylemişti.

İlgili Haber
AMB Başkanı Lagarde Kripto Paralar Hakkında Konuştu Joe Biden'ın Emrini Değerlendirdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu