coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'li Senatör Elizabeth Warren'dan Kripto Para Eleştirisi: 'Terörle Mücadeleyi Baltalıyorlar!

ABD’li Senatör Elizabeth Warren’dan Kripto Para Eleştirisi: ‘Terörle Mücadeleyi Baltalıyorlar!

ABD'nin Massachusetts eyaletinin önde gelen Demokrat senatörlerinden Senatör Elizabeth Warren, kripto paraları eleştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Massachusetts’in önde gelen Demokrat senatörlerinden Senatör Elizabeth Warren, kripto paranın terörist grupların finansmanında kullanıldığına dair iddiaların üstesinden gelmeye yönelik yasama çabalarını baltalamaya çalıştığını iddia ederek kripto para sektörüne yönelik eleştirilerini yoğunlaştırdı.

Senatör Elizabeth Warren Kripto Endüstrisini Terörle Mücadele Çabalarını Baltalamakla Suçladı

Warren, endüstri gruplarına ve Coinbase borsasına gönderdiği mektuplarda, kripto sektöründeki işe alım uygulamalarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Coin Center kripto savunuculuk grubuna yönelik bir mektupta Warren, endüstri kuruluşlarını eski savunma ve kolluk kuvvetleri yetkililerini işe alarak “çok gizli olmayan bir silah” kullanmakla suçladı.

Bu işe alma stratejisinin, terör örgütlerinin finansmanında kripto paranın şüpheli rolünü ele almayı amaçlayan Kongre eylemlerini engellemeye yönelik açık bir çaba olduğunu iddia etti.

İlgili Haber  Son Dakika: ABD Temyiz Mahkemesi, ABD Hükümetinin 69.370 Bitcoin'e El Koyması Kararını Onayladı

Warren, “döner kapının kötüye kullanılması” olarak adlandırdığı bu durumu kesinlikle onaylamadığını ifade ederek, yasama sonuçlarını etkilemek için savunma ve kolluk kuvvetleri geçmişi olan kişilerin işe alınmasını kınadı.

Bu tür uygulamaların, kripto endüstrisinin bir yandan meşruiyet yanılsaması üretmeye çalışırken diğer yandan da terörizmin finansmanı için kriptonun kötüye kullanılmasını önlemek üzere tasarlanmış düzenlemelere direnme çabası olduğunu ileri sürdü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail