BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’li Senatör’den Yeni Kripto Para Tasarısı: “Hedef Rusya!”

Kripto para karşıtlığı ile bilinen ABD'li senatör Elizabeth Warren yasa tasarısı sunmaya hazırlanıyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle ABD ve Batılı ülkelerin Rusya’ya uyguladığı ekonomik yaptırımlardan kaçmak için kripto para birimlerinin kullanılması durumu kripto para karşıtlığı ile bilinen ABD’li senatör Elizabeth Warren’ı da harekete geçirdi.

Bitcoin Karşıtı Elizabeth Warren’dan Yasa Tasarısı!

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine karşı çıkan Elizabeth Warren, Rusya’nın ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimlerini kullanmasını zorlaştıracak bir yasa tasarısı sunmaya hazırlanıyor.

Warren, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “yeni tasarının Putin ve yandaşlarının ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları kullanmasını önleyeceğini” ifade etti.

Senatör Warren’ın hazırladığı yasa tasarısında finansal kuruluşların ve kripto para borsalarının işlem detaylarını kayıt altına almaları ve bu raporların ABD Hazine Bakanlığı’na ayrıntılı olarak sunmaları öne çıkan başlıklar arsında yer alıyor.

Warren ayrıca müşteri kimliklerinin doğrulanması süreci ile özel cüzdanlara yapılan transferlerin bildirilmesinin zorunlu tutulması gerektiğini belirtti.

Senatörlerin Janet Yellen’a Kripto Para Mektubu!

Ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya kalan Rus işadamları ve oligarkların kripto paraları kullanarak uygulanan yaptırımlardan kaçabilecekleri ve geleneksel finans sisteminin dışında özgürce hareket edebilecekleri son zamanlarda çok fazla tartışılıyor.

Bu tartışmalar kapsamında senatör Warren geçen hafta üç demokrat senatör ile birlikte Hazine Bakanı Janet Yellen’a, Bakanlığın ekonomik yaptırımları kripto endüstrisinde nasıl uygulamayı planladığını soran bir mektup göndermişti.

Senatörler gönderdikleri mektupta “Kurumların geleneksel finansal sistemden uzaklaşmasına kolaylık tanıyan dijital varlıkların, ekonomik yaptırımlardan kaçınma aracı olarak kullanılabileceği göz önüne alındığında, kripto para endüstrisinde yaptırımların güçlü bir şekilde uygulanması kritik önem taşıyor.” ifadelerini kullanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu