BitcoinHaberler

ABD’nin İlk Ticari Bankası Blue Ridge Bank ATM’lerini Bitcoin’e (BTC) Açıyor!

Bankaların Bitcoin Atağı devam ediyor.

Bitcoin’e yönelik bankalardan haberler ardı ardına gelirken bir güzel haber de Blue Ridge Bank’tan geldi. ABD’nin ilk ticari bankası olması nedeniyle ön plana çıkan banka ATM’lerini Bitcoin’e açtığını duyurdu.

“ABD tarihinde ilk kez bir ticari bankanın şubelerinde Bitcoin’e erişim sağlanabilecek.

Banka müşterileri hem şube hem de tesis dışı ATM’lerden oluşan 19 Blue Ridge Bank ATM noktasından Bitcoin satın alabilir ve kullanabilirler.”

Konuya ilişkin açıklama yapan Banka’ın İcra Kurulu Başkanı Brian K. Plum; “Blue Ridge Bank, mevcut ve gelecekteki müşterilerimizin artan ihtiyaçlarına hizmet etmek için evrimini sürdürmekten heyecan duyuyor” dedi.

Banka’nın bu hizmet için Bitcoin ATM yazılım sağlayıcısı LibertyX ve ATM operatörü Blue Point ATM Solutions ile ortaklık kurduğu açıklandı.

Blue Point ATM Solutions’ın CEO’su Wade Zirkle; “Bitcoin özellikli ATM yönetim hizmetleri sunmak için Blue Ridge Bank ve LibertyX ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Daha fazla topluluk bankasının ve kredi birliğinin şubelerinde buna benzer yenilikçi fintech çözümleri talep edeceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

LibertyX Kurucu Ortağı ve CEO’su Chris Yim ise yaptığı açıklama da; “Blue Ridge Bank ve BluePoint ile çalışmaktan onur duyuyoruz. Tüketiciler yıllardır bankalarından bitcoin satın alma imkanı istiyorlar. BRB’nin ülkedeki ATM’lerinde bitcoin hizmetleri sunan ilk banka olmasından gurur duyuyoruz. Artık yerel banka ATM’lerinden de bitcoin satın alabilirler.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu