Haberler

AB’li Regülatörlerden Kripto Para Uyarısı: “Tüm Paranızı Kaybedebilirsiniz!”

AB'li üst düzey düzenleyiciler yatırımcıları kripto paralar konusunda uyardı.

Rusya’nın işgali altında olan Ukrayna için başlatılan kripto para bağış kampanyasından sonra popülaritesini artıran kripto paralar hakkında AB mali düzenleyicileri tüketicileri kripto paralar konusunda uyardı.

“Tüm Paranızı Kaybedebilirsiniz!”

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) ve Avrupa Sigorta ve Emeklilik Otoritesi (EIOPA) tarafından yapılan ortak açıklamada, tüketicilerin kripto para yatırımı yaparken dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Kripto varlıkların son derece riskli olduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kripto para birimi satın alan tüketiciler, yatırdıkları tüm paraları kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya kalabilirler.”

Kripto paralar ile ilgili hizmetlerin mevcut AB finansal hizmet kuralları kapsamındaki korumanın dışında kaldığını hatırlatan AB’li düzenleyiciler, tüketicilerin korunması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğine dikkat çekti.

Sosyal Medya Reklamlarına Dikkat!

Yatırımcıların kripto para birimleri ile ilgili yanıltıcı ve aldatıcı reklamlara karşı uyanık olması belirtilen açıklamada şu noktalara değinildi:

“Yatırımcılar sosyal medya ve etkileyiciler aracılığıyla yapılanlar da dahil olmak üzere yanıltıcı reklamların risklerine karşı uyanık olmalıdır.

Gerçek olamayacak kadar iyi görünen vaat edilen hızlı veya yüksek getirilere karşı özellikle dikkatli olmalıdır.”

Rusya’ya uygulanan yaptırım konusuna da değinilen açıklamada “AB’li düzenleyiciler, yaptırımların yerinde uygulanmasını sağlamak amacıyla, Avrupa Birliği Konseyi’nin Rus ve Belarus tüzel kişilikleri ve şahıslarına yönelik kısıtlayıcı tedbirlerin kapsamına ilişkin açıklamasını memnuniyetle karşılamaktadır. ” ifadeleri kullanıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu