HaberlerKripto Para

AB’ye Binance’in Rusya İşlemlerini Araştırın Çağrısı Geldi!

KUNA kurucusu AB'den Binance'in araştırılmasını istedi.

Geçtiğimiz hafta CoinDesk TV ile yaptığı röportajda dünyanın en büyük borsası Binance’in Rusya hükümeti ile birlikte çalışmakla suçlayan KUNA kurucusu Michael Chobanian bu durumun araştırılması gerektiğini söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası başlatılan kripto para kampanyasında yapılan bağışları toplayan Ukrayna kripto para borsası KUNA’nın kurucusu , Avrupa Birliği’nden Binance’in Rus hükümetiyle işbirliği yapıp yapmadığını araştırmasını istedi.

Aynı zamanda Ukrayna Blockchain Derneği başkanı olan Chobanian, mahkeme olmadığını ve bu konuda karar verme yetkisi bulunmadığını ancak Binance’in soruşturulması gerektiğini söyledi.

CoinDesk’e konuşan KUNA kurucusu Chobanian şunları söyledi:

“Eğer Binance’in masum olduğu ortaya çıkarsa söyleyebileceğim tek şey üzgün olduğum olacak. Ancak masum değilse o zaman AB bununla uğraşmak zorunda kalacak.”

Binance’ın Ukrayna için başlatılan kripto para kampanyasına göndermeyi vaat ettiği 10 milyon dolar ile ilgili de konuşan KUNA kurucusu, Binance’in halen söz verdiği yardımı göndermediğini söyledi.

“Binance’in yardımı ile ilgili yaptığımız araştırmaya göre söz verilen yardımın sadece 2,5 milyon dolarının gönderildiğini gördük.

Zaten Binance, Rusya’da günlük veya saatlik olarak 10 milyon dolar kazanıyor.”

Ukraynalı kripto para borsası KUNA’nın kurucusu Michael Chobanian geçtiğimiz hafta yaptığı röportajda dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in tüm yaptırımlara rağmen Rusya hükümeti ile bir süredir işbirliği yaptığını iddia etmişti.

Chobanian, röportajında Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından hangi tarafta bulunacağına karar vermesi gerektiğini belirtmişti.

İlgili Haber
Ukraynalı Kuna Borsası Kurucusundan İddia: "Binance Rus Hükümeti ile İşbirliği Yapıyor!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu