coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerAdını Sıkça Duyduğumuz Kripto Para Kongre Mektupları Ne İşe Yarıyor? Eski Kongre...

Adını Sıkça Duyduğumuz Kripto Para Kongre Mektupları Ne İşe Yarıyor? Eski Kongre Danışmanı Derinlemesine Açıkladı

Kripto para dünyasındaki gelişmelerde adını sıklıkla duyduğumuz Kongre mektupları ne işe yarıyor ve önemi ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dünyasında, Kongre’den gelen mektuplar politika değişikliği için önemli bir araç haline geldi. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bu mektupların etkisi çeşitlilik gösterdi; bazıları önemli politika değişikliklerine yol açarken, diğerleri yalnızca haber döngüsünde bir dalgalanmaya neden oldu.

Kripto para uzmanı Ron Hammond bu hafta bu mektupların etkinliğini, başarılarına katkıda bulunan faktörleri ve başlattıkları politika eylemlerini inceliyor.

Kongre’den gelen bir mektubu etkili kılan nedir? Hammond’a göre çeşitli faktörler devreye giriyor. Yönetimdeki siyasi parti, üyenin kıdemi (özellikle de Komite Başkanı ise) ve iki partili büyük destek çok önemli rol oynuyor. Mektubun medyada sunulma şekli de hem mesaj hem de potansiyel politika değişikliği açısından önemli.

Güçlü bir mektup örneği, geniş bir medya varlığına sahip önde gelen ilerici bir ses olan Senatör Warren’dan geldi. Geçen yıl ABD Çevre Koruma Ajansı’na yazdığı mektup, ABD Enerji Bilgi İdaresi’nin (EIA) kripto madenciliğinin enerji kullanımı hakkında rapor hazırlamasına yol açmıştı.

İlgili Haber  Bitcoin'in 50.000 Doları Aşmasının Ardından Büyük Ayı Analisti il Capo of Crypto Yeni Görüşlerini Açıkladı

Öte yandan Senatör Ted Budd, Temsilciler Meclisi’ndeyken o zamanki Cumhuriyetçi SEC Başkanı’na dijital varlıklara federal menkul kıymetler yasasının uygulanmasına ilişkin bir mektup göndermişti. SEC’den gelen yanıt Bitcoin’i bir emtia olarak resmen onayladı ve kripto endüstrisi için olumlu bir adım kaydetti.

Hammond’a göre bazen mektuplar, kurumların bir politika eylemi gerçekleştirmesi için siyasi kılıf sağlamak amacıyla kullanılıyor. Örneğin, Temsilci Darren Soto ve Cumhuriyetçi Parti Çoğunluk Temsilcisi’nin Bitcoin ETF’sine ilişkin mektubu, Gensler’ın iki partili liderliği takip etmesi halinde kripto ortamını önemli ölçüde değiştirebilirdi.

Tipik olarak azınlıktan gelen gözetim mektupları genellikle bir etki yaşatmıyor ve daha çok mesaj verme amacı taşıyor. Bununla birlikte, iki partili bir değerlendirme olduğunda, bu güçlü bir mesaj gönderir.

Hammond’a göre mektuplar her zaman yanıt almaz, özellikle de azınlıktakiler tarafından gönderildiklerinde. Ancak bu azınlığın önemsiz olduğu anlamına gelmiyor. Senato’da bu üyeler kurum başkanlarını onaylıyor, bu nedenle onları görmezden gelmek tehlikeli olabilir, bilhassa da Senato’nun gelecek yıl Cumhuriyetçilere geçme olasılığı göz önünde bulundurulduğunda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail