binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerAkıbeti Belirsiz Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon'dan Haber Var

Akıbeti Belirsiz Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’dan Haber Var

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, Karadağ'da uzun bir süredir gözaltında tutuluyor ve kendisi hakkında detaylı bilgi alınamıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Terraform Labs kurucusu ve LUNA ile TerraUSD’nin geliştiricisi Do Kwon, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) batan stablecoin projeleriyle ilgili sorgulanmak üzere kendisini ABD’ye iade etme girişimlerine karşı çıkıyor.

Kwon’un avukatları Çarşamba günü bir mahkemeye yaptıkları başvuruda, federal mahkemeden SEC’in Terraform Labs şirketinin kripto paraları UST ve LUNA’nın feci çöküşü hakkında ABD’de kendisini sorgulama talebini reddetmesini istedi.

Belge, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne sunuldu.

İlgili Haber  Terra Classic Topluluğu, Terra Classic USD (USTC) Basımı İle İlgili Önemli Bir Karar Aldı!

Kwon’un hukuk ekibi, ABD’li düzenleyicilere ifade vermesi için her türlü olanağa karşı çıkıyor. Karadağ’da süresiz olarak gözaltında tutulan Kwon’un ABD’ye getirilmesinin “imkansız” olduğunu savunuyorlar. Ayrıca Kwon’un SEC’e yazılı ifade veremeyeceğini, zira bunun ABD yasaları uyarınca yasal süreç haklarını ihlal edeceğini belirttiler.

Kwon’un avukatları yaptıkları başvuruda, “İmkansız olan bir şeyi zorunlu kılan bir emir hiçbir pratik amaca hizmet etmez ve yargı otoritesini zayıflatma riski taşır” dedi.

SEC geçen hafta mahkemeden Kwon’la Terra’nın (LUNA) çöküşü hakkında, davanın son keşif tarihi olan 13 Ekim’den önce görüşmek için izin istemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail