HaberlerTether

Aldığınız Tether’lerin (USDT) Karşılığı Var Mı? İşte Son Rapor!

Tether yeni raporunu yayımladı.

Kripto para piyasalarına giren her yatırımcı Tether ile bir şekilde tanışıyor. Zira pek çok büyük borsada kripto para satın almak için öncelikle USDT almanız gerekiyor.

Tether, değeri 1 dolara sabitlenmiş USDT adında token üreten ve bugünkü piyasa değeri yaklaşık 80 milyar dolar olan bir şirket.

Şimdilik kripto para piyasalarının ana omurgasını oluşturan USDT’lerin gerçekten karşılığı olup olmadığı ise büyük bir muamma.

Şirket her açıklamasında USDT’lerin desteklendiğini iddia ederken, bu konuda yeteri kadar şeffaf olmaması eleştiriliyor.

Şeffaflık Yeterli Mi?

Karşılıksız USDT basmakla suçlanana Tether bu konuda ABD’de soruşturmalara konu olmuş ve savcılıkla vardığı anlaşma sonucu dosyaları kapatmıştı.

Şirket 2021 yılında şeffaflık politikasında bir değişikliğe giderek, rezervlerini bağımsız bir denetçiye inceleteceğini ve buna ilişkin raporları 3 ayda bir yayımlayacağını duyurdu.

Bu bazılarını yine memnun etmedi. Zira USDT’lerin karşılıkları tamamen dolar cinsinden tutulmuyor. Hatta USDT’lerin büyük bir çoğunluğu özel şirket tahvilleri şeklinde saklanıyor. Burada da hangi şirketlerin tahvillerinin saklandığının açıklanmaması eleştiriliyor.

Yeni Rapor Yayımlandı

Tether tarafında son durum buyken yeni 3 aylık rapor yayımlandı. Tether tarafından açıklanan raporda, şirketin konsolide varlıklarının, konsolide yükümlülüklerini aştığı ifade edildi.

Açıklama şu şekilde:

“MHA Cayman tarafından onaylanan rapor Tether’in 31 Aralık 2021 itibariyle konsolide varlıklarının konsolide yükümlülüklerini aştığını gösteriyor.

Konsolide toplam aktifler en az 78.675.642,677 ABD Doları tutarındadır.

Konsolide toplam yükümlülükler 78.538.305.451 ABD Doları tutarındadır.

Son rapor ayrıca, grubun para piyasası fonlarına ve hazine bonolarına yaptığı yatırımların yanı sıra önceki çeyreğe göre A-1+ ticari kağıt varlıklarında bir artış olduğunu gösteriyor ve bu da Tether’in stablecoinlerinin karşılıklarını daha da güçlendiriyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu