BitcoinHaberlerKripto Para

Alman Banka Devinden Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Commerzbank kripto para hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi ve kullanımı bankaları da kripto sektöründe adımlar atması için harekete geçirdi.

Bu kapsamda son olarak Almanya’nın DeutscheBank’dan sonra en büyük ikinci bankası olan Commerzbank, kripto para saklama hizmeti sunmak için lisans başvurusu yaptı.

Ülkede kripto para birimleri ile ilgili hizmetleri sunma konusunda ilk adım atan bankalardan biri olan Commmerzbank kripto konusunda kararlı adımlarla ilerliyor.

Banka kripto saklama lisansı için ülkenin Federal Finansal Denetleme Kurumu’na (BaFin) 2022 yılının ilk çeyreğinde lisans başvurusunu yaptığını açıkladı.

Banka kripto para saklama hizmetleriyle ilgili lisans alması durumunda bu hizmeti ilk olarak kurumsal müşterilere sunmayı planlıyor.

Ülkenin düzenleyici kurumu BaFin’e şimdiye kadar Commerzbank dahil 25 kurum kripto lisansı başvurusu yaparken sadece 4 kurum onay aldı.

Almanya’nın ilk kripto para saklama lisansını alan şirket Coinbase olurken, ülkenin ilk kripto saklama lisansı için başvuran bankası ise Commerzbank oldu.

Coomerzbank gibi dünyanın önde gelen bankaları arasında yer alan Goldman Sachs da Nisan ayının başlarında artan kripto para benimsenmesi karşısında müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya hazırlandığını açıklamıştı.

Dev banka, 2022 yılının 2.çeyreğinde özel servet müşterileri için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinde yatırım yapma imkanı sunacağını belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu