Bitcoin

Alman Bankası Kripto Para Alım Satımı İçin Tarih Verdi!

N26 Bank, 2022'de kripto para alım satımına başlayacak.

Kripto para sektörünün popülerliği, son dönemde genel olarak yaşanan düşüşe rağmen hala devam ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 69.000 dolar rekorundan sonra düşüşe geçse de bankalar ve finans kurumları BTC’yi desteklemek için hala sırada.

N26, Kripto Para Alım Satımına Başlıyor

Almanya’nın en büyük online bankalarından birisi olan N26, bu yıl içerisinde kripto para alım satım hizmeti vereceğini belirtti.

Financial Times tarafından aktarılan bilgilere göre yılın ilk yarısında kripto para alım satım hizmeti resmen başlayabilir.

Avrupa’nın en büyük finansal teknoloji şirketlerinden birisi olan ve 7,8 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan banka, kripto para sektörüne girerek aslında diğer bankalara örnek olabilir.

Bankanın eş yöneticisi Max Tayenthal konu hakkında yaptığı açıklamada ABD’ye açılmak yerine kripto para alım satım hizmeti vermenin çok daha mantıklı olduğunu ifade etti. Bunun “akıllıca bir fikir” olduğunu kabul eden kurucu ortak, bankanın da doğru kararı verdiğini düşünüyor.

Özellikle yeni piyasalara açılmadan önce düşünülecek ve göz önüne alınacak çok fazla şey olduğunu belirten kurucu ortak, mevcut piyasada yeni hizmet vermenin ise çok daha kolay olduğunu hatırlattı.

Tabii ki bunu gerçekleştirebilmesi için Almanya’nın finansal regülatöründen onay alması gerekecek.

Almanya’nın finansal regülatörü BaFin ise genellikle kripto paralarla bağlantılı konularda oldukça zorlayıcı tedbirler alabiliyor. Bankanın yeni müşteri sayısı bile geçtiğimiz ay BaFin tarafından regülasyonlara uyulması nedeniyle sınırlandırılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu