BitcoinHaberlerKripto Para

Alman Havayolu Şirketi Hahn Air Uçak Biletlerini Kripto Para İle Sattı

Bitcoin artık günlük hayatta da karşımıza çıkan bir ödeme aracı haline geliyor.

Alman havayolu şirketi Hahn Air, 18 Kasım tarihinde yaptığı bir basın bülteninde kripto para ile bilet veren ilk havayolu şirketi olduklarını duyurdu.

Blockchain teknolojisini kullanan bilet satışı, Hahn Air’in seyahat endüstrisi Winding Tree için merkezi olmayan bir platformla iş birliği yapılarak gerçekleşti.
Hahn Air Satış Mühendisliği Departman Müdürü Frederick Nowotny, Winding Tree’nin kurucusu Maksim Izmaylov ve Winding Tree’nin CIO’su Davide Montali, Blockchain rezervasyonu yapılan biletleri kullanan ilk yolcular oldu.

Seyahat Endüstrisinde Blockchain ve Kripto Para Teknolojisi

Blockchain teknolojisi ve dijital para birimleri seyahat endüstrisine yavaş yavaş girmeye başladı. Kasım ayının başlarında, Birleşik Krallık merkezli bir seyahat şirketi olan Alternative Airlines, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Dash, DigiByte (DGB) ve Utrust’un yerel belirteci UTK dahil olmak üzere ödemeleri daha kolay hale getirmek için kripto para birimi hizmeti Utrust ile ortaklık kurdu.

Zamna, geçen ayın sonlarına doğru blok zinciri ve biyometri teknolojisini kullanarak havaalanı güvenlik kontrollerini otomatikleştirmek adına 5 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Uluslararası Havayolları Grubu, Emirates Havayolları ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin İkamet ve Dışişleri Genel Müdürlüğü Zamna’nın en saygın müşterileri arasında yer aldı.

Avustralya’daki Queensland eyaleti turizmi geliştirmek amacıyla geçen sene 8.3 milyon doların üzerinde bir inovasyon fonunun parçası oldu. Firma, turistlerin kripto para kullanarak uçmalarını ve çeşitli hizmetlerden yararlanmalarını sağlayarak bölgeye gelen turist sayısını artırmayı hedefliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu