Kripto HaberleriAltcoinAltcoin Fiyatları Artmaya Başladı - Hangi Altcoin Daha İyi?

Altcoin Fiyatları Artmaya Başladı – Hangi Altcoin Daha İyi?

Takip et

Kripto para birimi yatırımları son dönemde yatırımcılara kısa ama biraz zorlu bir süreç yaşattı. Bitcoin fiyatı 1 gün içerisinde 1.000 doların üzerinde değer kaybederken, bir tarafta 1 gün içerisinde 1.000 doların üzerinde değer kazandı. Tüm bunlar kripto para yatırımları hakkında bazı yatırımcıların ”hangi kripto para satın alınmalı?” soru işaretine neden oldu. Bitcoin, 1.000 dolar değerinde değer kazanmış olsa bile bugün henüz eski 11.000 dolar ve üzerindeki fiyat seviyesine geri çıkabilmiş değil. Kısa vadede yatırımcıların beklentileri giderek daha yüksek hedeflere ulaşıyor olsa bile yatırımcıların beklentileri ile piyasadaki veriler ve fiyat artışları birbiri ile pek fazla uyuşuyor gibi görünmüyor. Bitcoin fiyatı artış eğilimine geçer geçmez bazı altcoin fiyatları da yükselişe geçti.

Litecoin son 48 saatin en çok kazandıran kripto para birimlerinden birisi olurken, piyasada Litecoin’in 79 dolarlık değeri bugün 100 doları gördü. %14’ün üzerinde toplam değer kazanan Litecoin, bu kadar kısa süre içerisinde bunu başarabilmiş olmanın sonucunda bazı altcoin ve Bitcoin yatırımcısı kimseleri de bünyesine çekmeyi başarmışa benziyor.

Bitcoin ve altcoin arasında bu dönemde tercih yapacak olan yatırımcılar Bitcoin mi altcoin mi? Sorusu arasında kararsızlık yaşamaktalar. Bitcoin bu dönemde pazar payı en güçlü kripto para olduğu için yine altcoin fiyatlarını etkileyebileceği için %50 altcoin, %50 Bitcoin yatırımı yapılmasında yarar olabilir. Olası durumda hem kazanç hem kayıp durumunu engellemek bu sayede mümkün olabilir ve kısa vadede yatırımcılar zararsız piyasadan beklediklerini alabilir.

Ethereum 220 dolar civarında değişen fiyatı ile %7 oranında değer kazanırken, bazı altcoinler ise beklenenden daha düşük fiyat artışı sergilemekte.

XRP 0.32 dolarlık piyasa fiyatı ile %1.39 oranında değer kazanmış durumda olduğu için bazı altcoin yatırımcılarını kaybetti. XRP yatırımcıları Litecoin’in son dönemin en iyi kazandıran altcoini olarak adlandırıp LTC satın alırken, yatırımcıların büyük bölümü de kripto para satın almak konusunda LTC ve BTC arasında iki tercihte bulunmak konusunda kararlı davrandılar. LTC’nin kısa süre içerisinde daha fazla değer kazanmasını mümkün kılabilecek gelişmelerin yaşanmasının LTC’ye olan talebi arttığı biliniyor.

Litecoin alınır mı?

Litecoin bugün en çok değer kazanmış ve kazanacağa benzeyen kripto para birimleri arasında. Bitcoin kadar olmasa bile son dönemde değeri giderek daha fazla artışa geçti ve insanlar yatırım konusunda aklına ilk olarak BTC’den sonra ETH’yi ve LTC’yi getiriyorlar. Bunun sebepleri sadece bugün veya dün değil, geçtiğimiz birkaç hafta öncesinde de kripto para yatırımları konusunda en fazla değer kazanan altcoin Litecoin olmasından kaynaklanıyor. Bitcoin pazar payı giderek artarken kısa süre içerisinde altcoin yatırımlarının da değeri artış eğilimini sürdürmeye devam edebilecek pozisyonda.

Bugün kısa vadeli olarak Litecoin yatırımı yapmak en iyi kararlardan birisi olabilir. Aynı şekilde Bitcoin ve Litecoin yatırımını ayrı ayrı yarı yarıya yapmakta kripto para birimi yatırımcıları açısından gelecek vaat edebilecek ve neredeyse kayıp riskini tek kripto para yatırımı yapan bir yatırımcıya göre büyük oranda düşürebilecektir.

Bitcoin ve Litecoin arasında tek tercih yapılacak ise ve kısa vadeli olarak (max 1 hafta) bu tercih yine LTC değil, Bitcoin olmalıdır. BTC yatırımının bu kısa sürede LTC’ye göre daha yavaş ancak bir anda artış eğilimi göstermesi daha fazla mümkün ve pazar payı ve dün-bugün yaşananlar bunun bir kanıtı olarak piyasaya yön vermekte.

*Bitcoinsistemi.com tarafından yayınlanan bu ve buna benzer ‘analiz, değerlendirme, bitcoin fiyatı’ içerikleri sadece bilgi verme amacı ile özel olarak hazırlanmaktadır. Herhangi bir yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliğinde olmayıp, kişisel görüşler ve piyasa ortamındaki beklentilere dayalı olarak uzman isimlerin açıklamaları da dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları