Altcoin

Altcoin Fiyatları Yükselmeye Başladı

Yükselişler yatırımcıların yüzünü güldürmekte.

Analistler Litecoin’in yarılanma sürecinden sonra altcoinlerde bir artış yaşanacağını fakat tam anlamıyla bir artışın 2020 yılı içerisinde olacağını öngörüyor.

Altcoinler için analistler tarafından belirlenen sezon 2020 iken şu anda altcoinlerin hızlı bir yükseliş içerisinde olduğu gözlemleniyor. Ancak her ne kadar dolar karşısında altcoinlerin değeri artsa da Bitcoin karşısında ciddi değer kayıpları yaşanıyor. Zira Bitcoin’in pazar hakimiyeti yüzde 67.8 seviyelerinde ve bu seviyenin yükselmesi durumunda altcoinler değer kaybına uğrayabilir.

Altcoin Sezonu Erken Başlayabilir Mi?

Bugün itibari ile yükselişe geçen Bitcoin şu anda altcoinlerin de yükselişine yardımcı olan bir yapıyı da beraberinde getiriyor çünkü kripto paraların ilerleyen dönemlerde değerleneceğinin bir kanıtı niteliğini taşıyor diyebiliriz. Bitcoin piyasalar içerisinde bu şekilde yükselmeye devam etmesi halinde altcoinlerin büyük bir bölümü ilgi görmeye devam edecek.

Zaman zaman piyasanın ciddi yatırımcıları çoklu olarak altcoin alımı yaptığında bu durum piyasadaki altcoin fiyatlarını etkiliyor. Bitcoin de dahil bütün kripto paraların fiyatlanma esasları arz talep ilişkisine bağlı olduğu için yükseliş sadece talep arttığı zaman meydana geliyor. Talebin arttığı altcoinler de hızlı bir şekilde yükseliş gösteriyor.

Ancak altcoin yatırımı yaparken piyasada şuan en büyük talebin Bitcoin’e olduğunu unutmamak gerekiyor. Bazı uzmanlara göre BTC hakimiyeti yüzde 40-45 seviyelerine indikten sonra altcoinler ralli dönemine başlayabilir.

En büyük altcoinlere bakıldığı zaman:

Ethereum yüzde 6.19’luk artışla 234 dolar,
XRP yüzde 2’lik artışla 0,32 dolar,
Litecoin yüzde 6.19’luk artışla 100 dolar,
Bitcoin Cash yüzde 4.75’lik artışla 350 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto para fiyatlarını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/kripto-para-anlik-fiyat

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu