Ana SayfaAltcoinAltcoin Kurucusu Ethereum'a Yüklendi: "Yaklaşan Güncelleme Başarı Sayılmamalı!"

Altcoin Kurucusu Ethereum’a Yüklendi: “Yaklaşan Güncelleme Başarı Sayılmamalı!”

Takip et

Kripto para sektörü Ethereum’un Proof of Stake geçişini nefesini tutmuş bir şekilde beklerken, bazı altcoin kurucuları bu çok beklenen güncellemenin büyük bir mesele olmadığına inanıyor.

Tezos Altcoini Kurucusu Arthur Breitman: Ethereum Çok Gecikti, Başarı Sayılmamalı

Ethereum rakibi ağ Tezos’un kurucu ortağı Arthur Breitman, Fortune’a yaptığı açıklamada yaklaşan Merge etkinliğinin bir başarı olamayacağını söyledi. Neredeyse diğer tüm Blockchain’lerin çoktan Proof of Stake’e geçtiğini de sözlerine ekledi.

Breitman, bu yükseltmenin yıllar önce gerçekleşmesi gerektiğini, bu nedenle de gecikmiş yükseltme için basında neden bu kadar çok yer verildiğini anlamadığını belirtti.

Solana Labs’ın arkasındaki yazılım mühendisi Anatoly Yakovenko da aynı düşünceyi paylaşıyor. Yakovenko, çok konuşulan güncellemenin kripto para sektörünü önemli bir şekilde etkilemeyeceğine inanıyor.

İlgili Haber
Tezos (XTZ) Kurucusu Ayı Piyasası ve İflaslar Hakkında Konuştu!

2016’da ilk kez önerildiğinde, Proof of Stake hala nispeten yeni bir fikirdi. Ancak, geçişin karmaşık olduğu kanıtlandı ve bu nedenle şimdiye kadar Merge sayısız gecikmeyle boğuştu. Mart ayında Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yıllar önce daha basit bir proof of stake formuna geçmenin daha az çevresel zararla sonuçlanacağını itiraf etmişti. Ethereum, böylelikle o zamanlardan iklim aktivistlerinin ağır tepkisinden kaçınabilirdi.

Ethereum’un yakında Proof of Stake’e geçmesi, Blockchain’in enerji tüketimini önemli ölçüde azaltacağı için çevreci itibarı açısından iyi olacaktır. Birleşmenin ayrıca Ethereum’u deflasyonist hale getirmesi bekleniyor, bu da tokenin potansiyel olarak daha nadir olacağı anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları